Strona główna -> SZKOŁA PODSTAWOWA -> PODSTAWÓWKA 1-3
         IMIENINY:
 Muzyczne spotkanie2018-03-22  

         W marcu tuż przed Wielkanocą uczniowie z klas I - III  kolejny raz mieli okazję do obcowania z muzyką w ramach comiesięcznych spotkań z filharmonią. Tym razem dzieci mogły posłuchać utworów śpiewanych przez dwie panie: profesor Annę Urbańską i Magdalenę Janicką. Obie panie śpiewały sopranem, lecz każda z nich zaprezentowała innego typu sopran. Pani Anna Urbańska specjalizuje się w śpiewie operowym i zaśpiewała dla nas utwory sopranem operowym. W jej wykonaniu wysłuchaliśmy między innymi: pieśni operowej Georga Friedricha Handla, doskonale znanej wszystkim kompozycji Franciszka Schuberta "Ave Maria" oraz pieśń autorstwa Fryderyka Chopina pt. "Piosnka litewska". Natomiast pani Magdalena Janicka zaśpiewała utwory zaliczane do muzyki rozrywkowej. Dzięki temu dzieci mogły usłyszeć wyraźną różnicę między sopranem operowym i sopranem rozrywkowym.

      W trakcie tego krótkiego koncertu uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawostek dotyczących dbania o nasz głos. Pani profesor w przystępny sposób opowiedziała dzieciom o szkodliwych czynnikach, które mogą spowodować problemy z głosem lub jego czasową utratę. Z pewnością naszemu głosowi nie służy krzyk oraz duża różnica temperatury, np. jedzenie latem lodów oraz picie bardzo zimnych lub gorących napojów.

       To spotkanie było nie tylko rozrywką, ale przede wszystkim interesującą muzyczną lekcją na przyszłość.                                                                                                                                                

                                                                                                                      Lidia Kluczyńska           

     

redaktor: Naczelny  

<- powrót        
Komentarzy: 0Strona:    

 liczba odwiedzin: 4941762      online: 1

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia