Strona główna -> SZKOŁA PODSTAWOWA -> WSPÓLNIE
         IMIENINY:
 Na Pielgrzymce Szkół JP2...2019-10-10  

W dniu 10 października br. wybraliśmy się z grupą 35 uczniów z klas: VI, VII i VIII do Częstochowy na XIX Spotkanie Rodziny Szkół im. Jana Pawła II. Tegoroczne spotkanie przebiegało pod hasłem „Wstańcie, chodźmy” i zostało zorganizowane z okazji 100-lecia urodzin św. Jana Pawła II. Wzięło w nim udział 10 tysięcy dzieci i młodzieży z 240 placówek edukacyjnych z Polski i zagranicy, np. z Wilna i Grodna.

Z Moch wyjechaliśmy krótko po północy. Na Jasną Górę dotarliśmy ok. godz. 5.30 i wspólnie z zebranymi pielgrzymami, w kaplicy Cudownego Obrazu, odśpiewaliśmy Godzinki do Najświętszej Maryi Panny. Następnie o godz. 6.00 uczestniczyliśmy w odsłonięciu obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Po zjedzeniu śniadania w stołówce w Domu Pielgrzyma, nadszedł czas na zwiedzanie. Byliśmy w Bazylice Jasnogórskiej, na Wałach, oglądaliśmy różne obiekty sakralne i pomniki, np. pomnik Jana Pawła II, kardynała Stefana Wyszyńskiego. Kto chciał, mógł także skorzystać z sakramentu pokuty. O godz. 11.00 uczestniczyliśmy w uroczystej Mszy Świętej z udziałem pocztów sztandarowych, odprawionej pod przewodnictwem Duszpasterza naszej Rodziny ks. biskupa Henryka Tomasika. Bezpośrednio po Mszy Świętej został odczytany akt zawierzenia Matce Bożej Królowej Polski oraz list do Ojca Świętego Franciszka, a także uroczyście, wspólnie odśpiewany hymn Rodziny Szkół im. Jana Pawła II. Po Mszy Świętej był jeszcze czas na kupno pamiątek i zjedzenie obiadu.

GALERIA

O godz. 15.00 wyruszyliśmy w drogę powrotną, ok. godz. 20.00 bezpiecznie wróciliśmy do naszych domów. Pomimo dużego zmęczenia będziemy tę pielgrzymkę miło wspominać i to, co przeżyliśmy na długo zostanie w naszych sercach.

Lucyna Murek i Bogumiła Ganczarska           

redaktor: Naczelny  

<- powrót        
Komentarzy: 0Strona:    dodaj komentarz

 liczba odwiedzin: 4900460      online: 2

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia