Strona główna -> SZKOŁA PODSTAWOWA -> WSPÓLNIE
         IMIENINY:
 Na Spotkaniu Młodych w Lednicy...2019-06-01  

       1 czerwca 2019 r. młodzież z naszej szkoły (8 uczniów z kl. IIIa gimnazjum i 1 uczeń z kl. 6a) oraz innych szkół w okolicy (m.in. z Kaszczoru, Brenna) wybrała się na Pola Lednickie, gdzie odbywało się Spotkanie Młodych. Opiekunem naszej grupy była katechetka p. Bogumiła Ganczarska. 

      Tegoroczne spotkanie przebiegało pod hasłem "Wiesz, że Cię kocham". Gdy dotarliśmy na miejsce mogliśmy zobaczyć na własne oczy, że frekwencja pod Bramą Rybą dopisała. Było nas ponad 70 tysięcy. Program Lednicy był tak pomyślany, że każdy znalazł coś dla siebie. Oczywiście ważne były przeżycia duchowe, ale było też coś dla ciała, np. pokazy akrobacji lotniczych czy koncerty. Była też okazja do zakupu książek oprowadzających po ścieżkach duchowych, czy do skorzystania z sakramentu spowiedzi, który miał inny charakter niż ten, do którego jesteśmy przyzwyczajeni. Wzięliśmy udział we Mszy świętej, w modlitwie Anioł Pański, tańczyliśmy, rozmawialiśmy i śpiewaliśmy, a jak powiedział św. Franciszek "Kto śpiewa – ten modli się podwójnie". 

      Spotkanie trwało do późnych godzin nocnych. Do domu wróciliśmy już następnego dnia, czyli 2 czerwca ok. godz. drugiej. Byliśmy bardzo zmęczeni, ale zadowoleni z tak udanego wyjazdu. Chętnie wybierzemy się na Lednicę za rok i pomyślimy o tym, żeby zabrać ze sobą koleżankę lub kolegę, którzy jeszcze tam nie byli.

GALERIA

Jakub Sammler             

redaktor: Naczelny  

<- powrót        
Komentarzy: 0Strona:    dodaj komentarz

 liczba odwiedzin: 6009527      online: 2

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia