Strona główna -> SZKOŁA PODSTAWOWA -> PODSTAWÓWKA 1-3
         IMIENINY:
 Najmłodsi uczniowie realizują kolejny ciekawy projekt...2017-10-31  

31 października 2017 roku uczniowie klas I-III rozpoczęli realizację projektu pt. „Z Łukaszem Wierzbickim poznajemy świat”.

Kim jest Łukasz Wierzbicki ?

Podróżnikiem - odbył wiele wypraw do Afryki, Azji, Australii i Ameryki - i autorem książek dla dzieci. Dwie z jego książek znajdują się w spisie lektur polecanych dla klas I-III. Jedna z nich to „Afryka Kazika”, w której autor przedstawia przygody Kazimierza Nowaka, który rowerem podróżował po Afryce. W drugiej lekturze pt. ”Dziadek i niedźwiadek” opisał losy niedźwiedzia Wojtka, który w czasie II wojny światowej wędrował z Armią Andersa.

W czasie trwania projektu będziemy czytali książki wspomnianego autora, poznawali kraje, o których pisał, następnie odbędzie się konkurs plastyczny oraz czytelniczy, a na zakończenie projektu – dnia 29 maja 2018 r. odbędzie się spotkanie z Łukasze Wierzbickim, którego będziemy gościć w naszej szkole.

W dniu rozpoczęcia projektu uczniowie obejrzeli krótką prezentację o Afryce, którą przygotowała p. Renata Patalas. Uczniowie zobaczyli zwierzęta i rośliny, które żyją na tym kontynencie. Poznali dorosłych mieszkańców Afryki i swoich rówieśników, którzy uczyli się w cieniu wielkiego baobabu. Rozpoczęliśmy też głośne czytanie pierwszej lektury „Afryka Kazika”, a czytali ją: uczniom klas trzecich p. Krzysztof Filipek, a klasom pierwszym i drugiej - pani Krystyna Grabiec.

GALERIA

Tak więc, rozpoczynamy wielką czytelniczą podróż z przygodami i niespodziankami!!!

E. Wita             

redaktor: Naczelny  

<- powrót        
Komentarzy: 0Strona:    dodaj komentarz

 liczba odwiedzin: 4103514      online: 4

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia