Strona główna -> SZKOŁA PODSTAWOWA -> PODSTAWÓWKA 1-3
         IMIENINY:
 Najpierw sprzątanie potem ozdabianie2016-04-22  

Uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej nie tylko bawią się, ale również uczą i pracują. W miesiącu kwietniu rozmawiali o zależności człowieka od przyrody, poznali podstawowe zasad ochrony przyrody, zapoznali się ze sposobami odzyskiwania surowców, odpadów i poznali korzyści wynikające z racjonalnego i oszczędnego gospodarowania zasobami przyrody. Następnie jako świadomi ekolodzy, którzy chcą dbać o swoją planetę wysprzątali teren wokół szkoły oraz w pobliskim lesie.

Kolejnym punktem obchodów Dnia Ziemi, była ogromna chęć poznania etapów wzrostu roślin. Dlatego złożono wizytę w zaprzyjaźnionych gospodarstwach ogrodniczych w Mochach. Celem było przyjrzenie się hodowli i uprawie roślin sadowniczych, warzywnych i ozdobnych oraz projektowaniu, urządzaniu i pielęgnowaniu terenów zieleni. Wrażenia były niesamowite. Gdzie wzrokiem nie sięgnąć mnóstwo ozdobnych traw i kwiatów o przeróżnych kolorach, kształtach, zapachu i przeznaczeniu. Były również warzywa, które w początkowej fazie wzrostu ciężko było rozpoznać, ale po wielu próbach udało się! Potem krótka pogadanka Czego roślina potrzebuje do życia? A na koniec każdy otrzymał kwiatka w doniczce, którego mógł zanieść do domu i ozdobić ogródek.


Serdeczne podziękowanie dla Państwa Janusz i Cupryś za miłą gościnę.

A. Kruk, B. Ganczarska, J. Koziołek

redaktor: Naczelny  

<- powrót        
Komentarzy: 0Strona:    dodaj komentarz

 liczba odwiedzin: 3610842      online: 2

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia