Strona główna -> OD CZYTELNIKÓW
         IMIENINY:
 Napisał redaktor pierwszej ekipy...2009-11-03  
Minęło sporo czasu od momentu powstania strony... Pewnie niewiele osób poza panem, mną i kilkoma najbardziej związanymi z projektem osobami pamięta jak doszło do tego, że szkoła z Moch pojawiła się w e-świecie. Mało kto wie, że zanim pojawił się obecny CMS tworzyliśmy offline'ową wersję opartą o czysty html. Tamten projekt był odzwierciedleniem każdego z autorów. Wracając do meritum, należy przypomnieć, że pierwsze pomysły na stronę pojawiły się rok wcześniej(jeśli mnie nie zawodzi pamięć). Szkoda, że nikt nie chce pamiętać byłych redaktorów, którzy poniekąd tworzyli historię...

Panie Redaktorze, może warto dodać jedną małą stronę ze wszystkimi byłymi redaktorami? "Non omnis moriar"...

Wracając do rzeczywistości, czy nie czas na odświeżenie layout'u? Minęło sporo czasu, zmienił się internet, a wygląd strony raczej nie...
Na sam koniec mojego wywodu - pytanie... Jeśli się nie mylę hosting jest ograniczony więc czy artykuły są archiwizowane? Jeśli nie dlaczego? Jeśli tak to gdzie? W dawnych czasach (tych, które pamiętam) ginęły zdjęcia... jak to jest obecnie?

Pozdrawiam
 
Pamięć ludzka jest zawodna. Ja jednak sporo jeszcze pamiętam. Nie dziwię się, że piszesz, że pomysły na stronę pojawiły się na rok przed jej tworzeniem, gdyż wtedy to my mogliśmy o nich rozmawiać. Tak naprawdę pomysły, faktycznie tylko o witrynie szkolnej, a nie wiejskiej, pojawiły się duuuuużo wcześniej. Ale zabrakło wykonawców i odpowiedniej motywacji. I pewnie jeszcze minęłoby sporo czasu, gdyby nie środki z projektu "SZKOŁA MARZEŃ".
Pomysł na wspominanie redaktorów może i nie jest taki zły, chociaż o historii to można mówić, kiedy minie chociaż z 5 lat. Więc, kto wie, może na 5-lecie coś wymyślimy?
A wracając do teraźniejszości... strona nigdy nie miała ambicji bycia "historyczną". Pewnie to pamiętasz. Zawsze chciała żyć chwilą codzienną i być jak najbardziej na bieżąco. I pod tym względem nic się nie zmieniło.
Co do zmian... Cóż, rzecz gustu. Dzięki temu "stabilnemu" wyglądowi, strona jest czytelna, a stali bywalcy nie muszą się co chwila uczyć na nowo surfować po naszej stronie, tylko wiedzą, w którym miejscu znaleźć to, czego szukają. Więc zmiany idą w kierunku poprawy czytelności, a nie efektowności. Wszystkich nie zadowolimy, więc rewolucji i w najbliższym czasie się nie spodziewaj.
Stąd i archiwizowanie, zwłaszcza materiałów zdjęciowych nie ma miejsca. I bez tego można u nas zobaczyć tysiące zdjęć, które systematycznie zastępujemy świeżymi kosztem starych. Więc jeśli ktoś chce z naszych materiałów korzystać tak, jak redaktorzy lokalnych gazet, to musi je sobie sam archiwizować tworząc własne zbiory, np. w postaci kronik. Tak, jak czyni to nasza szkoła, o czym dobrze wiesz, bo jakoś nie wierzę, byś już zapomniał.
 
Pozdrawiam i namawiam do przysyłania ciekawych artykułów, które moglibyśmy ludziom, których interesuje to, co dzieje się w naszej wsi zainteresować. Chętnie je umieścimy. Choćby te "historyczne" wspomnienia. Może i inni tak zaangażowani redaktorzy się odezwą i przekażą młodszym kolegom jakieś ciekawe wskazówki?
redaktor: Naczelny  

<- powrót        
 liczba odwiedzin: 6027323      online: 2

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia