Strona główna -> BIBLIOTEKA PUBLICZNA
         IMIENINY:
 Narodowe Czytanie 20142014-09-08  
Trzecia edycja "Narodowego Czytania" już za nami. Celem "Narodowego Czytania" jest popularyzacja czytelnictwa i zwrócenie uwagi na bogactwo polskiej literatury. Tegoroczne "Narodowe Czytanie" poświęcone było "Trylogii" Henryka Sienkiewicza.
Do akcji "Narodowego Czytania" włączyli się również mieszkańcy Moch. "Narodowe czytanie" odbyło się w piątkowe popołudnie w naszej bibliotece. Wprowadzeniem do wspólnej lektury fragmentów "Trylogii" była prezentacja poświęcona życiu i twórczości Henryka Sienkiewicza. Uczestnikom spotkania przypomniano też najbardziej znane cytaty z "Ogniem i mieczem" oraz z "Potopu". Wielu z nas zapewne pamięta cytat z drugiego tomu "Potopu": 
- Ociec, prać!
- Prać!
To właśnie ten cytat użyty został w reklamie pewnego proszku.
Następnie fragment "Pana Wołodyjowskiego" przeczytała Pani Eleonora Obiegała. Po "wielkim" czytaniu był czas na podzielenie się swoimi wrażeniami przy filiżance herbaty i słodkim poczęstunku. Na zakończenie każdy z uczestników otrzymał zakładkę do książki z okolicznościową pieczęcią.
Następne "Narodowe Czytanie" za rok. Już teraz wszystkich Państwa zapraszamy!  Narodowe Czytanie odbywa się z inicjatywy
Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiegoredaktor: Rozalia L.  

<- powrót        
 liczba odwiedzin: 4896603      online: 1

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia