Strona główna -> SZKOŁA PODSTAWOWA -> PRZYRODA - zdrowie i uroda
         IMIENINY:
 Nasi uczniowie na Międzynarodowych Targach Ekologicznych POLECOSYSTEM 20192019-10-11  

W ubiegłym roku szkolnym uczniowie klasy trzeciej (obecnej czwartej) oraz grupa dziewcząt z klasy 5b (obecnie 6b) brała udział w III edycji konkursu wojewódzkiego konkursu Drzewo Franciszka organizowanego przez Fundację Zakłady Kórnickie. Celem konkursu jest promowanie działań proekologicznych. 

Komisja oceniła ponad 70 projektów z szkół województwa wielkopolskiego. Klasa trzecia opisała działania ekologiczne trwające cały rok, a podsumowane są na Pikniku Ekologicznym, natomiast starsza grupa pod kierunkiem p. Marty Plenzler i p. Izabeli Knop zrealizowała projekt pt. „Za kluczem ptaków wędrownych”

Za udział w programie szkoła otrzymała dwa drzewa, które posadziliśmy na terenie szkoły, wsparcie finansowe na działania proekologiczne oraz zaproszenie na galę finałową. Rozstrzygnięcie konkursu i gala odbyła się 11 października 2019 podczas Targów Ekologicznych w Poznaniu. Prezes fundacji dr Dariusz Grzybek podziękował wszystkim uczestnikom za działania na rzecz ochrony środowiska, a następnie wręczono nagrody laureatom. 

Chociaż nie dostaliśmy się na podium, to jednak udział w gali finałowej był dla nas nowym doświadczeniem. Uczniowie odwiedzili też stoiska różnych firm na targach, które działają na rzecz ekologii i dostali tam różne gadżety. Uczestniczyli też w wykładzie Szymona Hołowni, który próbował odpowiedzieć na pytanie dlaczego Bóg nakazuje chronić Ziemię? 

GALERIA

Potem był obiad dla wszystkich uczestników gali oraz wspólne zdjęcia finalistów z p. Szymonem i podpisywanie przez niego książek.

Elżbieta Wita             

redaktor: Naczelny  

<- powrót        
Komentarzy: 0Strona:    dodaj komentarz

 liczba odwiedzin: 6026867      online: 1

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia