Strona główna -> SZKOŁA PODSTAWOWA -> KLASY GIMNAZJUM
         IMIENINY:
 Nasi znów wystartują w Mistrzostwa Świata!?...2016-09-11  

W dniach 10-11 września 2016r. uczniowie Gimnazjum w Mochach oraz zawodnicy klubu HKS Azymut Mochy udali się w okolice Świętoszowa, gdzie rozgrywane były Ogólnopolskie Eliminacje do Szkolnych Mistrzostw Świata Szkół, które w kwietniu 2017 roku odbędą się w Palermo na Sycylii.

Gimnazjum w Mochach reprezentowały dwie drużyny dziewcząt W1 i W2 (młodsza i starsza), natomiast pozostali zawodnicy rywalizowali, aby zaeliminować się na Mistrzostwa w zespołach Selected.

Pierwszy dzień zawodów to bieg klasyczny w pobliżu najmniejszej wsi w Polsce, w Luboszowie. Areną biegu był las nad Kwisą o zróżnicowanej przebieżności i rzeźbie. Zawodnicy zmagali się nie tylko z długimi, wymagającymi trasami, ale przede wszystkim z wysoką temperaturą.

Drugi etap, na średnim dystansie, rozegrany został na mapie „Orientpark-Skalny Zakątek”. Zawodnicy zmierzyli się z trudnymi, technicznymi trasami w terenie o utrudnionej przebieżności, o umiarkowanych przewyższeniach, z formami skalnymi, bagienkami.

W wyniku eliminacji prawo reprezentowania Polski na Mistrzostwach Świata ISF wywalczyły obydwie drużyny szkolne dziewcząt oraz indywidualnie Gracjan Cupryś, Mikołaj Paterek i Alex Grobelny.

   B.Nowak            


redaktor: Naczelny  

<- powrót        
Komentarzy: 0Strona:    dodaj komentarz

 liczba odwiedzin: 3610852      online: 1

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia