Strona główna -> PARAFIA -> Aktualności
         IMIENINY:
 Nasz ostatni biwak lata 2008r.2008-08-25  

Już po raz 9 wybraliśmy się na biwak do Wielenia. 42 osobowa grupa ministrantów i dziewcząt z kościelnego chórku w Mochach, z inicjatywy ks. Ryszarda Penczyńskiego, wypoczywała w dniach 25. 08 - 29. 08. 08r. w ośrodku wypoczynkowym "Turów" w Wieleniu. Dzięki uprzejmości kierownictwa ośrodka, które zawsze wspomagało dzieci z naszej parafii, mieliśmy po raz wtóry wspaniałe przeżycia i kontakt z przyrodą. Za to dziękujemy też p. Floryszczakowi.

Pogoda nam dopisała. Pierwszego-poniedziałkowego-popołudnia rozegraliśmy kilka meczy w "Dwa ognie". Tego samego dnia pospacerowaliśmy po ośrodku wczasowym w Wieleniu. Jedną z atrakcji była jazda na "dokardach" oblegana głównie przez chłopców. Następnego dnia prócz kąpieli i zabaw w jeziorze i na plaży, przystąpiliśmy do ciekawego konkursu rozgrywanego między dziewczętami, a chłopakami w budowaniu zamków z piasku. Powołana z przypadkowych plażowiczów komisja, jedogłośnie orzekła, iż chłopcy stworzyli ciekawszą budowlę i ciekawiej ją zaprezentowali. Kolejną atrakcją był wyjazd na basen do Leszna, połączony z posiłkiem w Mc Donald's. Środowy wieczór minął na wielu konkursach i atrakcjach prowadzonych przez p. Jerzego na plaży w ośrodku "Turów". Wieczór ten uwieńczony był dyskoteką "z dymem'. W czwartkowy poranek wypłynęliśmy rowerami wodnymi na jezioro. Trzeba się było wiele napocić, by wprawić w ruch te maszyny. Nielada zadanie miał sternik. Następnie zorganizowaliśmy wielką wyprawę, zabawę w "Podchody" z zadaniami do wykonania. Jednym z nich było znalezienie 200 szyszek i ułożenie z nich orła na piasku, na plaży. Oczywiście należało wykonać wszystkie zadania. Ostatni biwakowy wieczór minął na grilowaniu w dużym wigwamie na plaży. Tam też śpiewaliśmy biesiadne piosenki i mogliśmy pokazać małe przedstawienia i skecze. Wszystkie występy były nagradzane. Rozstrzygnąliśmy też konkurs na "Najczyściejszy pokój".

W piątkowy poranek, po śniadaniu, musieliśmy pojechać do domów, ale wspomnienia pozostaną.

Zaangażowana grupa wolontariuszy- opiekunów.

wspominała: Bożena Knopredaktor: Naczelny  

<- powrót        
 liczba odwiedzin: 6026818      online: 1

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia