Strona główna -> S P M
         IMIENINY:
 „NASZA ZIEMIA TO RAJ, DO KTÓREGO KLUCZE SĄ W NASZYCH RĘKACH”2016-04-23  

22 kwietnia jest obchodzony światowy dzień ziemi. Organizatorzy imprez związanych z tym dniem, mają na celu promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie. Nam również zależy na tym, aby nasi mieszkańcy zrozumieli, że zanieczyszczając naturalne środowisko zatruwają siebie i swoje dzieci, dlatego też dzień później Rada Sołecka naszej wsi po raz drugi zorganizowała PIKNIK EKOLOGICZNY. 

Głównym celem było sprzątanie lasów otaczających Mochy, a następnie wspólne zabawy i konkursy na boisku szkolnym. Chociaż pogoda trochę nas straszyła deszczem, to ludzie się nie wystraszyli. Dzieci wraz z rodzicami i swoim krewnymi przybyły na boisko, gdzie po powitaniu grupy ruszyły sprzątać wyznaczone tereny: Łysą Górę, lasy przy ulicy Wałowej i tereny wzdłuż drogi do Nowej Wsi. 

Po sprzątaniu wszyscy otrzymali kiełbaskę z grilla, a najmłodsi wraz z rodzicami szykowali się do biegu malucha. Trasa wynosiła 200 metrów, dzieci biegły z rodzicami, wszystkie, które ukończyły bieg, otrzymały medale, a troje najszybszych puchary. Potem wystartowali uczestnicy biegu duetów - 800 metrów - warunkiem było, aby na metę wbiec trzymając się za ręce. W tym biegu najszybsze duety też otrzymały puchary.

W międzyczasie można było odwiedzić stoisko, gdzie rozgościły się następujące ptaki drapieżne: myszołów zwyczajny o imieniu Hedwiga oraz orzeł i pustułka o imieniu kurczak, które przywieźli uczniowie Zespołu Szkół Leśnych w Rogozińcu. W tej szkole istnieje ośrodek rehabilitacji ptaków szponiastych. Młodzi sokolnicy opiekują się ptakami, które uległy wypadkom i doprowadzają je do samodzielności. Dzieci były zafascynowane tym, że mogły z bliska obejrzeć ptaki, a pani Żaneta przekazała im wiele wiadomości o pracy sokolników i życiu ptaków drapieżnych. 

Tuż obok wystawił sprzęt do nurkowania pan Radek Obara –nurek z Głogowa, który opowiedział nam o swoich fascynacjach podwodnym światem oraz pokazał filmiki ze swoich wypraw. 

Cały czas odbywała się zbiórka makulatury, a zebraliśmy w sumie ponad 800 kilogramów! Na Pikniku zaprezentowano również stroje zrobione z surowców wtórnych oraz plakaty o ochronie przyrody wykonane przez uczniów nasze szkoły. Na boisku szkolnym odbywały się również przeróżne konkursy np.: układanie puzzli wielkogabarytowych na czas, gra w kręgle wykonane z butelek plastikowych wypełnionych piaskiem czy stawianie konstrukcji z drewna wg wzoru.

Wszyscy uczestnicy Pikniku, którzy wytrwali do końca otrzymali torby ufundowane przez ZM "Obra”. 

Dziękujemy następującym sponsorom za wsparcie rzeczowe lub finansowe: Starostwo Powiatowe w Wolsztynie, Gmina Przemęt, Nadleśnictwo Kościan, Centrum Kultury i Biblioteka w Przemęcie, ZM "Obra” "Mimar”, Koło Łowieckie "Dzik” oraz panowie: R. Firlej, Z. Tomiak,  M. Rzyski, B. Knop, W. Ciesielski, M. Matysik, E. Klamka z Moch i D. Zając z Błotnicy. 

Organizatorzy dziękują również dyrekcji szkoły za udostępnienie terenu, nauczycielom Zespołu Szkół oraz Przedszkola za opiekę nad dziećmi w czasie sprzątania i za pomoc w przeprowadzeniu konkursów. Radzie Rodziców Zespołu Szkół w Mochach za przygotowanie stoiska z kawą i ciastem.

W konkursie na najaktywniejszą grupę II pikniku ekologicznego wygrały klasy pierwsze otrzymując następującą liczbę punktów:

Ia-237 pkt Ib-168 pkt Ic-166 pkt

Nagrodą będzie wycieczka.

W biegu malucha w kat. A

I msc - Julian Franc

II msc- Lena Koźlik

IIII msc- Lena Kmieć

Bieg maluch kat. B

I msc - Antonina Franc

II msc - Oskar Szokało

III msc - Marysia Hajduk

W biegu duetów:

I msc - Weronika Szymańska i Zuzanna Szumska

II msc – Igor Płatników i Mikołaj Kurek

III msc – Radosław Wojciech i Karol Błaszczyk

Najwięcej makulatury zebrali :

1.Magdalena Wita - 53 kg

2.Maria Raszke i Marta Szepe - po 40 kg

3.Karol Wojtkowiak - 31 kg

4.Igor Płatników - 30 kg

5.Kamila Jąder - 24 kg

6.Sandra Jąder - 22 kg

7.Marta Kozłowska - 21 kg

8.Zofia Rzyska -19 kg


Elżbieta Wita             

redaktor: Naczelny  

<- powrót        
Komentarzy: 0Strona:    

 liczba odwiedzin: 6026887      online: 2

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia