Strona główna -> SZKOŁA PODSTAWOWA -> WSPÓLNIE
         IMIENINY:
 Nasze projekty z nagrodami!!!2018-10-08  

Dnia 8 października 2018 r. w Poznaniu - Zarząd Województwa Wielkopolskiego przyznał nagrody w XIX edycji Konkursu pn. Działania proekologiczne i prokulturowe w ramach strategii rozwoju województwa wielkopolskiego. W tym roku nagrodzono ponad 60 projektów z całego województwa. Swoje projekty opisują powiaty, gminy, sołectwa, stowarzyszenia i organizacje, szkoły i przedszkola. Z naszej gminy przesłano 5 opisów przedsięwzięć i wszystkie zostały nagrodzone. Cztery z nich są nasze!!!

Najwyżej został oceniony projekt zrealizowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Moch, a był to wypoczynek letni i zimowy organizowany dla dzieci pt. "Poszukiwanie przygody z udziałem …wody”. SPM otrzymało nagrodę w wysokości 8 000 zł, a nagrodę odbierał p. Andrzej Galla - prezes SPM, p. Elżbieta Wita – organizator wypoczynku oraz skarbnik – p. Barbara Utrata.

Nagrodę w wysokości 4 000 zł otrzymała Gmina Przemęt za projekt związany z parkiem mocheńskim. Odebrał ją wicewójt p. Mariusz Silski i radna Gminy Przemęt p. Elżbieta Wita.

Kolejna nagroda w kwocie 3 000 zł trafiła do Przedszkola w Mochach za imprezę "Gminna spartakiada przedszkolaków” , która jest już organizowana od wielu lat na hali sportowej w Mochach. Zjeżdżają tu reprezentacje przedszkoli z całej gminy Przemęt, aby rywalizować w różnych konkurencjach, a przede wszystkim dobrze się bawić. Nagrodę odbierała dyrektor przedszkola p. Barbara Utrata.

Czwartą nagrodę otrzymała Szkoła Podstawowa w Mochach za "Kiermasz świąteczny", który od 2007 roku jest organizowany corocznie przed Świętami Bożego Narodzenia. Najpierw organizowały go panie uczące w Solcu, potem został przeniesiony do Moch. Nagrodę w kwocie 2 000 zł odebrała z rąk p. Marzeny Wodzińskiej – dyrektor szkoły – p. Małgorzata Zielińska.

GALERIA
z rozdania nagród

Nagrodę również otrzymało sołectwo Kluczewo za projekt związany z tradycją ludową "Nowe lotko”, które świętuje się w okresie Wielkiego Postu. Zwyczaj opisała i nagrodę odebrała p. Jolanta Skoracka – sołtys wsi Kluczewo.

Wszystkim bardzo gratulujemy i życzymy sobie kolejnych nagród w Jubileuszowej XX edycji tego konkursu.

Elżbieta Wita        

redaktor: Naczelny  

<- powrót        
Komentarzy: 0Strona:    dodaj komentarz

 liczba odwiedzin: 4842628      online: 1

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia