Strona główna -> RAMOL -> SIATKÓWKA
 NIESPODZIAKI... nie było?!2012-01-22

Turniej Oldbojów został rozegrany w Miejskiej Hali Sportowej "Świtezianka". Zaproszeni do wzięcia w nim udziału siatkarze "RAMOLA", którzy dawno piłki nie odbijali postanowili się zmobilizować i ponownie spróbować swych sił w konfrontacjach z "ułożonymi" drużynami.

W pierwszym meczu od razu wielkie wyzwanie, mecz z "NIESPODZIANKĄ" Powodowo! Zmobilizowani, ale bez presji (w końcu rzadko udawało się z nimi wygrywać, nawet kiedy byliśmy sprawniejsi i czas na grę pod siatką mieliśmy co tydzień) zagraliśmy naprawdę dobrze, chociaż nierówno.

Zaczęło się jednak wyśmienicie! Walczymy, kontrujemy i... wciąż to rywale gonią wynik. Nie dogonili do końca seta. Cieszymy się jak dzieci, bo takiej, nomen omen, niespodzianki się nie spodziewaliśmy. W drugim secie jednak doświadczona i bardzo zgrana ekipa z Powodowa ustawiła nas do kąta i sprała. Ale w tie-breaku postawiliśmy się bardziej. Niestety wciąż byliśmy 3 pkt z tyłu, aż do wyniku 10-13! I wtedy... przełamaliśmy rywali i wyszliśmy zwycięsko z meczu. Euforia! Zadowoleni mogliśmy obejrzeć pojedynek "NIESPODZIANKI" z drużyną z Gostynia.

Rywale przywieźli ciekawą ekipę z ligową zawodniczką w składzie i trochę... za młodą. Pewnie pokonali "NIESPODZIANKĘ", a my uświadomiliśmy sobie, że nasza wygrana byłaby z gatunku supersensacji.

I drugi mecz był w naszym wykonaniu słabszy. Sporo własnych błędów, które nie pozwalały na wejście w odpowiedni rytm gry. Porażka do 21, to i tak dobry wynik. O drugim secie lepiej nie wspominać, bo się go zwyczajnie wstydzimy.

Ekipa z Gostynia postanowiła jednak, że jako nieregulaminowa, zadowoli się radością z gry i spotkania w siatkarskim gronie i wykluczyła się na 3 miejsce. Sędziowie uznali tę decyzję i... "RAMOL" wrócił do Moch ze zwycięskim pucharem Przewodniczącego Rady Powiatu, Janusza Zająca, który osobiście go wręczył.

liczba odwiedzin: 6026826      online: 2