Strona główna -> SZKOŁA PODSTAWOWA -> PRZYRODA - zdrowie i uroda
         IMIENINY:
 Noc Naukowców - jedyna tak noc w Europie !2019-09-30  

W tym roku zdecydowaliśmy się na wizytę w Kampusie Morawsko, gdzie znajdują się wydziały biologii, fizyki, chemii, geografii, historii, matematyki i nauk politycznych Uniwersytetu Adama Mickiewicza.

Uczniowie mieli możliwość poczuć się jak prawdziwi studenci uczestnicząc w wykładzie „Podróż w czasie i przestrzeni w towarzystwie ramienic”. Część uczniów wzięła udział w warsztatach „Z czego zwierzęta potrafią nas wyleczyć? Rola animoterapi w życiu człowieka”. Ponadto młodzież miała okazję pozwiedzać stoiska i wystawy biologiczne. Największą popularnością cieszyło się stanowisko „Projekt przypinka”, gdzie uczniowie własnoręcznie tworzyli magnesy i przypinki o tematyce przyrodniczej.

Na wydziale fizyki wzięliśmy udział w grze „Spacer po przystankach fizycznych” – podczas której młodzież odwiedzała Komnaty Sławnych Uczonych, aby oglądać i wykonywać proste eksperymenty fizyczne.

Z kolei na wydziale historycznym, każdy mógł przygotować produkty kosmetyczne i zdrowotne według receptur z dawnych czasów, które pod wieloma względami nie ustępują współczesnym produktom.

Punktem kulminacyjnym wyjazdu były pokazy chemiczne, które odbyły się przed budynkiem wydziału chemii.

GALERIA

redaktor: Marta Plenzler  

<- powrót        
Komentarzy: 0Strona:    dodaj komentarz

 liczba odwiedzin: 4625894      online: 3

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia