Strona główna -> SZKOŁA PODSTAWOWA -> KLASY GIMNAZJUM
         IMIENINY:
 Noc Naukowców 20172017-09-29  
29 września nasi gimnazjaliści pojechali na długo wyczekiwaną Noc Naukowców w Poznaniu.
Noc Naukowców to impreza, której chyba nie trzeba bliżej przedstawiać. Raz w roku fizycy, chemicy, biolodzy, historycy, geografowie, informatycy i przedstawiciele innych dziedzin otwierają swoje labolatoria, aby pokazać wszystkim chętnym, jak ciekawa jest ich praca i pasja.
W tym roku byliśmy na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza i wzięliśmy udział w czterech wykładach. 
Jednym z nich był wykład pt. Martwa Oaza Bioróżnorodności. Nauczyliśmy się tam, jakie organizmy żyją w zamierających i martwych drzewach, czy istnieje związek między martwym drewnem, a zachowaniem bioróżnorodności biologicznej oraz, czy martwe drewno jest zagrożeniem zdrowia lasu.
Na kolejnym wykładzie - Historia Zawarta w Komiksach - dowiedzieliśmy się, ile o historii Polski (i nie tylko) możemy nauczyć się ze znanych komiksów. Nawet słynny Kapitan Ameryka walczył ze wszystkim dobrze znanym Hitlerem!
Harcerstwo Przez Wieki - prezentacja o harcerzach i krótkie warsztaty. Nauczyliśmy się, skąd wzięło się harcerstwo i jak przywędrowało do Polski. Poznaliśmy też sztukę harcerskiego szyfrowania. 
Ostatnim i chyba najefektowniejszym pokazem był Wybuchowy Pokaz Doświadczeń Chemicznych, przeprowadzony przez studentów z Naukowego Koła Chemików UAM. Było dużo kolorowych, pirotechnicznych doświadczeń. Wybuchy wywarły wrażenie na wszystkich. 
Wracając z Poznania wstąpiliśmy do McDonalda. Uczestnicy wycieczki byli bardzo zadowoleni. Nie zabrakło przyjaznej atmosfery, a to wszystko dzięki staraniom włożonym przez p. Martę Plenzner, p. Izabelę Surmaczewicz-Knop, p. Annę Kruk, p.  Magdalenę Gettler i p. Leszka Kolmana.
Dziękujemy!!! 

FOTOGALERIA

<- powrót        
Komentarzy: 0Strona:    dodaj komentarz

 liczba odwiedzin: 6169987      online: 2

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia