Strona główna -> MOCHY -> Mochikanie
         IMIENINY:
 NOWE WŁADZE NASZEJ WSI:2007-02-02  

Dnia 31 stycznia 2007 roku odbyło się zebranie wiejskie, na którym wybrano sołtysa naszej wsi. Stało się to właściwie w ostatniej chwili – gdybyśmy i wtedy nie wybrali sołtysa, zostalibyśmy przypisani pod sołectwo Solec.

Tym razem zgłosiło się dwóch kandydatów: pan Marek Malcherek oraz pan Stefan Antkowiak. W głosowaniu wzięły udział 194 osoby. Ważnych głosów było 191.

A teraz najważniejsze: sołtysem został pan Marek Malcherek, zdobywając 141 głosów. Na pana Stefana Antkowiaka głosowało 50 osób.

Podczas zebrani wybrano także Radę Sołecką:

 1. Grzegorz Mikołajczak
 2. Marek Rzyski
 3. Piotr Kokornarczyk
 4. Bernard Knop
 5. Lucyna Franek
 6. Marek Matysik
 7. Andrzej Galla
 8. Marek Bajon
 9. Wanda Jalocha
 10. Elżbieta Wita

 Komisja Rewizyjna:

 1. Andrzej Kowalewicz
 2. Maria Cupryś
 3. Irmgard Maria

Oto pierwszy wywiad z nowym sołtysem - panem Markiem Malcherkiem:

Mochy. bior: Dzień dobry.

Pan Marek Malcherek: Dzień dobry.

Mb: Na początku chciałabym pogratulować panu wygranych wyborów. Zwycięstwo było dość znaczne...

MM: Nie spodziewałem się tego, że tylu mieszkańców naszej wsi będzie głosowało na mnie. Jestem prezesem Przemęckiego Stowarzyszenia Producentów Rolnych, lecz po raz pierwszy brałem udział w wyborach na sołtysa.

Mb: A więc dlaczego zdecydował się Pan kandydować?

MM: No cóż, kadencja Pana Skorupki dobiegała końca, a Mochy nie miały kandydata. Wielu ludzi mnie namawiało. Stwierdziłem, że mogę spróbować.

Mb: Czyli było to trochę za namową?

MM:  Nie, to był mój wybór.

Mb: Czy Pana kadencja będzie się mocno różniła od kadencji Pana poprzednika?

MM: Chciałbym zaznaczyć, że Pan Skorupka był bardzo dobrym sołtysem. Czas pokaże. Będę się starał dobrze sprawować swoją funkcję.

Mb: Jakie ma Pan plany co do Moch jako sołtys?

MM: Plany ustala sołtys wraz z Radą Sołecką, które rozpatruje Rada Gminy i przyznaje nam pieniądze na dane inwestycje. Chciałbym wraz z Radą Sołecką zrobić jak najwięcej – jednak tak jak wszędzie mamy ograniczenia finansowe.

Mb: Tak, ale Mochy są sporą wsią i chyba mamy szansę na spore fundusze.

MM: Nie tylko sporą, ale i największą w gminie! Nasze wnioski chyba mają szansę.

Mb: Jakie wnioski zostały złożone?

MM: Chcemy wybudować nową stołówkę przy Zespole Szkół. Stara jest za mała i nie spełnia wymogów. Poza tym chcemy wyremontować dach i elewację na sali wiejskiej. Przyda się też budowa dojazdu do remizy OSP. Jest to ważne chociażby dlatego, że tamtędy przejeżdża autobus szkolny. Poza tym, mamy w planach wielkie inwestycje na stadionie: dobudowa pomieszczenia gospodarczego przy budynku na tym obiekcie oraz pomalowanie tegoż budynku. Myślimy też o remoncie wigwamu. Mamy nadzieję na pomoc gminy przy pozyskaniu drewna na ten cel. Chcemy także wybudować trybuny, zadaszenie nad płytą taneczną oraz ogrodzić stadion siatką. Inną sprawą są schody do biblioteki publicznej. Płytki są stare, potłuczone i należałoby je wyremontować. Wnioskujemy także o pieniądze na dokończenie budowy placu przy przedszkolu oraz zakończenie budowy drogi ulicy Rzemieślniczej. Mamy też nadzieję na budowę ulic Spokojnej i Kościelnej. Chcemy także przedłużyć chodniki przy ul.: Wolsztyńskiej, Powstańców Wielkopolskich i  3 Maja. Myślimy także o remoncie ulic Wałowej, Przemęckiej, Hubowej i Wąskiej. Wszystko jest zresztą napisane w gablocie naszego sołectwa.

Mb: A więc będzie to dość aktywna kadencja.

MM: Zobaczymy za 4 lata! Wiem jednak, że na to wszystko potrzebne są pieniądze, nie są to inwestycje tanie. Sama stołówka to będzie spory wydatek. Sporo też chcemy zrobić dla stadionu, czy się uda, zobaczymy. Zdaję sobie sprawę, że w pewnym momencie trzeba będzie wybierać, które inwestycje są ważniejsze, na co lepiej wydać pieniądze. Wierzę jednak, że uda nam się jak najwięcej!

Mb: Życzę tego z całego serca. Dziękuję za poświęcony czas!

MM: Również dziękuję.


<- powrót        
 liczba odwiedzin: 6169957      online: 3

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia