Strona główna -> RAMOL
         IMIENINY:
 O NAS SŁÓW KILKA2006-04-19  
TOWARZYSTWO     SPORTOWE        " R A M O L "    -    nikt nie jest za stary na jakiś sport!
 

Chcemy jednak także organizować imprezy sportowe dla  mieszkańców, i to nie tylko naszej gminy. Oczywiście głównie w kategorii Old Boys, ale także dla dzieci, które na co dzień nie mają okazji uprawiania sportu w istniejących klubach sportowych, czy pań - tak rzadko mających okazję do czynnego przeżywania sportowych emocji. Uważamy bowiem, że istniejąca baza sportowa na terenie naszej gminy umożliwia znacznie większe jej wykorzystanie. Chcemy się skupić głównie, ale nie wyłącznie, na siatkówce w okresie zimowym oraz turniejach piłkarskich i siatkówki plażowej w okresie letnim.

To jest dobre miejsce, by poczytać o wydarzeniach sportowych ludzi uprawiających go dla czystej przyjemności. Przynajmniej tych, w powiecie wolsztyńskim, a zwłaszcza w gminie Przemęt,
Znajdziesz tu informacje głównie o zmaganiach
siatkarzy amatorów oraz piłkarzy oldbojów, ale poczytasz także o sporcie kobiet, czy innych masowych imprezach sportowych.
Osobną historią są Halowe Mistrzostwa Gminy Przemęt w grach zespołowych, gdzie zawsze wygrywaliśmy klasyfikację łączną, a oldboje byli przynajmniej raz mistrzem w każdej z 5 dyscyplin - oprócz siatkówki także w piłce: ręcznej, nożnej i koszykowej, a nawet w tenisie stołowym. Ale nigdy w 4 jednocześnie, choć z podium praktycznie nie schodzimy.
Prowadzimy także kronikę sportu wiejskiego, w której brakuje wielu wcześniejszych dyplomów, a nawet pucharów. Jeśli możesz, spraw by znalazły się tam, gdzie ich miejsce - w salce wiejskiej.

Obecnie, kiedy mamy już piękne miejsce do uprawiania nie tylko tego sportu bywa, że na treningach jest ponad 20 facetów! - w różnym wieku i nie tylko z Moch.

Kiedy stadion w Mochach został ukończony, mogły się odbywać nie tylko mecze seniorskiej B klasy, ale także mecze typu nauczyciele-uczniowie-rodzice. Kiedy okazało się, że chętnie kopiących piłkę w wieku oldbojowym trochę w Mochach jest, zaczęliśmy szukać wspólnych rywali.

 mocna ekipa   rozpoczynamy kolejny mecz  naciskamy mistrzów powiatu 2004 - nie dajemy rady -  nasze kochane panie - jak my się Wam odwdzięczymy?

Boisk w gminie nie brakowało, zaczęły się nawet rozgrywki o Mistrzostwo Powiatu w naszej kategorii wiekowej. My byliśmy otwarci na ludzi z innych wsi. Drużyna zaczęła kształtować się coraz mocniejsza, a oldbojów wciąż przybywa. Przez 2 lata byliśmy na III miejscu w powiecie, ale organizacji Mistrzostw  na trawie zaprzestano.

 mistrzami gminy byliśmy kilka razy tu w 2005 2005 - organizujemy turnieje halowe z przerwami na... Małysza w ferie także dla gimnazjalistów aż miło popatrzeć i o puchar  czasem trzeba się pożegnać, jak tu z Olkiem

 Zaczęliśmy także sami organizować mecze, czy wręcz turnieje (także dla młodzieży), a nazwa "RAMOL" już nikogo nie dziwiła. Nieźle radziliśmy sobie w piłce halowej, nawet wtedy, kiedy hali sportowej w Mochach jeszcze nie było. Mistrzami Gminy byliśmy wielokrotnie. Gorzej było w powiecie. Od zeszłego roku organizujemy Ligę w piłce halowej, która "chwyciła" i Futsal -halowa piłka nożna na małe bramki - będzie się rozwijać.
I jeszcze kilka fotek na koniec
(wszystkich, którzy mają inne prosimy o kontakt):

Liga sympatyków szkoły - 2005 - II miejsce mecz w Lesznie  2005 - Powiatowa Liga Siatkówki - turniej finałowy IV miejsce naprawdę nas cieszy Mochy i Nowa Wieś - w gminie poza konkurencją a może czas założyć żeński klub? kolejne mistrzostwo gminy seniorów

na turnieju z okazji XXV lecia Solidarności z formą na początku sezonu nie było najlepiej ku pamięci IV miejsce wśród najlepszych drużyn powiatu

Ferie 2004 - mistrzostwa wsi gimnazjalistów drużyny z 10 wsi w I edycji i wcale nie chodzi o zdobycie pucharów I puchar  wlka w hali jest nieustanna 2005 - otwarcie IV  Goool! dla  

finał   Ciągle uzupełniamy skład

 Niestety mało mamy zdjęć z naszej już ponad dziesięcioletniej historii siatkarskiej rywalizacji. Jeśli możesz pomóc i masz jakieś fotki, przynieś do nas. My je zeskanujemy i opublikujemy, a Tobie będziemy wdzięczni.

początek lat 90 - jakaś drużyna zaczyna się tworzyć 1996 - w strojach za pierwsze mistrzostwo Gminy 1997 - swoje mecze ligowe gramy w Kaszczorze nowe mistrzostwo świętujemy w świeżo oddanej sali w Buczu w 1998 Mochy wystawiają po 2 ekipy siatkarskie Owocem: dwa I miejsca i jedno II wygrywam też na piasku - Boszkowo 2000

Nasza oldbojowo-amatorska przygoda ze sportową rywalizacją rozpoczęła się od Turnieju open o Mistrzostwo Gminy Przemęt w 1994 r. Wtedy to po kilku latach nieśmiałego odbijania piłki przez siatkę w małej szkolnej sali zdecydowaliśmy się stanąć w szranki z innymi. I zajęliśmy II miejsce. Nie daliśmy rady tylko młodzieży z Perkowa.
Rok później Mistrzostwa były rozgrywane w formule ligowej z podziałem na seniorów i oldbojów (po 30-ce). Tym razem byliśmy najlepsi, choć minimalnie od Nowej Wsi. Tak będzie już przez cały czas, aż do dziś - tylko w 2005 roku Nowa Wieś była Mistrzem, choć wychodząc na parkiet zawsze szanse były 50/50. Nasza młodzież okupowała z kolei II miejsce, za niepokonanymi chłopakami z Perkowa. Naciskali ich jednak coraz mocniej, aż w 2000 roku nastąpiła oczekiwana zmiana miejsc.
Kobiety, podobnie jak oldboje od samego początku były niepokonane - nawet w Powiecie, z tym, że one nie miały przerwy, ale i konkurencja wśród płci pięknej jest mniejsza. Co nas strasznie dziwi, bo wydaje się, że nie ma lepszej dyscypliny sportu zespołowego dla kobiet.
Przez ten okres bywało różnie. Zaczęły się wyjazdy na inne turnieje organizowane przez zaprzyjaźnione ekipy z Włoszakowic czy Powodowa, czy też udział w Mistrzostwach Powiatu. Rosła popularność tej dyscypliny w naszej wsi. W szczytowym okresie wystawiliśmy 3 drużyny w Mistrzostwach Powiatu. Raz połączone siły w formule open zostały jego Mistrzem.

jesień 2003 Świętno - gramy w Lidze Powiatowej pierwsze Mistrzostwa  2004 - świeża krew w kobiecej siatkówce - już w naszej hali Kolejne mistrzostwo gminy nawet seniorzy wyleczyli się z  w lidze sympatyków szkoły - III miejsce rozwijamy siatkówkę plażową, nawet na stadionie atrakcja dożynek 2004

 

redaktor: Naczelny  

<- powrót        
Komentarzy: 0Strona:    dodaj komentarz

 liczba odwiedzin: 5071019      online: 2

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia