Strona główna -> SZKOŁA PODSTAWOWA -> WSPÓLNIE
         IMIENINY:
 O, rety – w bibliotece coś piszczy i świeci!!2017-11-15  

O, rety – w bibliotece coś piszczy i świeci!!

Stali bywalcy szkolnej biblioteki przyzwyczaili się już do odgłosu dziwnego pikania, dochodzącego znad mojego biurka przy komputerze.

Pewnego dnia jednak wypożyczając książkę usłyszałam wypowiedziane z lękiem „ Czy za tę książkę trzeba zapłacić?” Rozbawiło mnie to trochę ale pytanie było całkiem uzasadnione ze względu na „pikanie”- jak przy kasie, kiedy kasjer odczytuje cenę.(Wypożyczanie książek jest za darmo, tylko za przetrzymywanie książek system nalicza „umowne kary”).

Otóż w naszej bibliotece zachodzą zmiany. Każdą książkę wpisuję do elektronicznej bazy danych w systemie MOL NET + i naklejam na niej specjalny kod kreskowy z nazwą naszej szkoły. Proszę nie odklejać tych kodów! Opracowując książkę lub ją wypożyczając czytnik odczytuje kod i stąd to „pikanie”. Ciekawskich zapraszam - pokażę co i jak.

Ponadto donoszę, że wszystkie książki podarowane bibliotece są już opisane, oklejone i wprowadzone do systemu. Przygotowałam wystawkę tak więc można je już obejrzeć i wypożyczyć.

Możecie też poczytać o swoich prawach, bo 20 listopada przypada Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka.

Zapraszam Władysława Kruk         

redaktor: Naczelny  

<- powrót        
Komentarzy: 0Strona:    dodaj komentarz

 liczba odwiedzin: 4021182      online: 1

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia