Strona główna -> BIBLIOTEKA PUBLICZNA
         IMIENINY:
 O wielokulturowości w praktyce2014-07-25  
Miło nam poinformować, że Biblioteka Publiczna Gminy Przemęt - Filia Biblioteczna w Mochach włączając się w akcję „Wielokulturowość – jestem na tak!”, której organizatorem jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, znalazła się w gronie 60 bibliotek z całej Polski, które otrzymały pakiet atrakcyjnych książek od Wydawnictwa Widnokrąg. Na podstawie scenariusza opartego na jednej z nich, książki pt. „Z notatnika młodego podróżnika. Pojazdy i nie tylko” przeprowadzono wakacyjne zajęcia dla dzieci.
Wprowadzeniem do spotkania była pogadanka na temat różnych sposobów podróżowania, następnie po zapoznaniu się z fragmentami książki o różnych rodzajach łodzi, dzieci własnoręcznie wykonały "straszne" maski na oczy (takie oczy malowano na łodziach pływających po rzece Mekong)i łodzie "z trzciny totora" (pływające po jeziorze Titicaca).
Tego typu zajęcia, to doskonały sposób na poznawanie różnych aspektów wielokulturowości i spędzanie czasu wolnego przez dzieci.


redaktor: Rozalia L.  

<- powrót        
 liczba odwiedzin: 4896558      online: 1

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia