Strona główna -> SZKOŁA PODSTAWOWA -> PODSTAWÓWKA 1-3
         IMIENINY:
 OBCHODY ŚWIĘTA PLUSZOWEGO MISIA W NASZEJ SZKOLE2017-11-27  

Z okazji 115 rocznicy urodzin pluszowego misia w dniu 24 listopada 2017 r. szkolną bibliotekę odwiedzili uczniowie klas pierwszych. Poznali różne gatunki prawdziwych niedźwiedzi i środowisko ich życia.

Obejrzeli prezentację o historii powstania pluszowego misia, a także przedmioty w kształcie misia: słoik, kubek na przybory, kolczyki, znaczek odblaskowy, ciastka, cukierki i wiele innych rzeczy z wizerunkiem misia. Wspólnie śpiewali i tańczyli do piosenki „Jadą misie”. Rozpoznawali misie - gwiazdy filmowe i książkowe, a także misie na niebie czyli gwiazdozbiory: Mała i Wielka Niedźwiedzica. Obejrzeli też herby miast z wizerunkiem niedźwiedzia.

Świętowanie zakończyliśmy degustacją „misiowych” słodkich przysmaków.

GALERIA ZDJĘĆ

27 listopada 2017 roku Dzień Pluszowego Misia obchodziły również klasy II i III. W związku z tym świętem uczniowie obejrzeli film pt. ”Czy misia można spotkać w lesie?” oraz prezentację przedstawiająca misie z różnych filmów i bajek dla dzieci. Dzięki temu dowiedziały się, jaka jest różnica między misiem, a niedźwiedziem oraz poznały wiele faktów o życiu niedźwiedzi. Następnie p. Władysława Kruk oraz p. Katarzyna Filipek przeczytały uczniom pierwsze rozdziały lektury Łukasz Wierzbickiego pt. „Dziadek i niedźwiadek”. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały czytanej książki.

Wł. Kruk, E.Wita        

redaktor: Naczelny  

<- powrót        
 liczba odwiedzin: 4021170      online: 1

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia