Strona główna -> KLASY GIMNAZJUM -> Projekt Edukacyjny
         IMIENINY:
 „Od autora do czytelnika”2016-06-12  

Oto ich sprawozdanie...

PROJEKT „Od autora do czytelnika”

Magdalena Bladocha i Wiktoria Knobel


Realizację projektu zaczęliśmy od „burzy mózgów” wokół słowa – książka. Następnie pogrupowaliśmy wyrazy wokół książki oraz osób przyczyniających się do jej stworzenia. Po dokładnym wyjaśnieniu znaczeń poszczególnych słów, zaczęliśmy dyskusję nad książką. Interesowały nas: typy książek, co powoduje, że sięgamy po wybraną książkę, czy mamy ulubionych autorów, co wpływa na atrakcyjność książki?

Zgodnie doszliśmy do wniosku, że dużą rolę w życiu każdego człowieka odgrywają książki czytane w dzieciństwie, zwłaszcza czytane przez rodziców - bajki. One były pierwsze i pamięta je wiele osób. Zawierały zwykle jakąś mądrość życiową, przestrogę czy morał. Stąd też nasz pomysł aby napisać właśnie bajkę.

Zastanawialiśmy się nad bohaterami naszej bajki, czy mają to być zwierzęta, czy ludzie? Dyskutowaliśmy o tym co przeraża „współczesne dzieci” i postanowiliśmy napisać bajkę terapeutyczną dla dzieci, która być może pomoże jakiemuś dziecku oswoić problem i podniesie go na duchu.

Oglądaliśmy w Internecie różne filmiki o pracy całego sztabu ludzi zatrudnionych przy wydawaniu książki, my nie dysponowaliśmy takimi możliwościami, dlatego nasza bajka ma skromną szatę graficzną – rysunki wykonali dla nas uczniowie klasy II a SP, za co serdecznie dziękujemy.

Bajkę można przeczytać w bibliotece szkolnej (w wersji papierowej i elektronicznej – bez ilustracji).

Opiekun projektu: Władysława Kruk            

pliki do pobrania:
-
redaktor: Naczelny  

<- powrót        
Komentarzy: 0Strona:    dodaj komentarz

 liczba odwiedzin: 6622112      online: 2

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia