Strona główna -> SZKOŁA PODSTAWOWA -> PODSTAWÓWKA 1-3
         IMIENINY:
 OLIMPIADA EKOLOGICZNA2016-10-26  

Uczniowie klas II i III podstawówki wzięli udział w Olimpiadzie Ekologicznej, która jest jednym z etapów zmagań o tytuł EKO-SZKOŁY. Przez dwa tygodnie wybrani zawodnicy starannie się przygotowywali, by wziąć udział w rywalizacji. Do hali przybyli wszyscy uczniowie klas I-III, by kibicować kolegom. Zmagania małych ekologów oceniał duet sędziowski: p. Ela Wita i p. Adela Piosik. Poszczególne klasy wystawiły swoje trzyosobowe drużyny. Zawodnicy odpowiadali na trzy, wylosowane przez siebie, pytania. Musieli także zaprezentować przygotowany wcześniej plakat, koniecznie z hasłem ekologicznym. Kolejnym zadaniem było wykonanie piosenki o tematyce przyrodniczej lub ekologicznej i na koniec uczniowie musieli wykazać się praktyczną umiejętnością segregowania odpadów. Drużyna losowała koszyk ze śmieciami i należało je włożyć do kolorowych pojemników. Wszystkie dzieci wykazały się wiedzą i umiejętnościami godnymi mistrzów. Stąd 4 równorzędne miejsca I i jedno miejsce II. Jedynym problemem było to, do którego pojemnika wyrzucić jednorazową siatkę po zakupach. Teraz już wszyscy uczniowie wiedzą, że wykonano ją z tworzywa sztucznego i wyrzucamy ją do pojemnika żółtego.
Olimpiada zakończyła się rozdaniem nagród- dla drużyny i dla klasy dyplom i kwiatek doniczkowy na parapet, a dla zawodników- książka "Akademia ekologii" i cukierki. 
Gratuluję Dzieciakom wiedzy i umiejętności!

Joanna Koziołek     
redaktor: Naczelny  

<- powrót        
Komentarzy: 0Strona:    dodaj komentarz

 liczba odwiedzin: 3969976      online: 1

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia