Strona główna -> SZKOŁA PODSTAWOWA -> KLASY GIMNAZJUM
         IMIENINY:
 Opinie po obejrzeniu...2016-02-25  

25 lutego 2016 roku w Wolsztyńskim Domu Kultury klasy III gimnazjum obejrzały komedię Moliera pt. „Skąpiec”. Oto fragmenty niektórych recenzji:

[...] Przedstawienie wystawiał Narodowy Teatr Edukacji z Wrocławia. występowało pięcioro aktorów, ale postaci było dziewięcioro. Najbardziej spodobała mi się postać Harpagona, bo mimo że grał go mężczyzna odbiegający wiekowo od wieku bohatera w książce, to świetnie spełnił swoje zadanie i dobrze zagrał swoją rolę.

K. Nowacka       

[...] Reżyser idealnie odwzorował wszystkie sceny z książki. Jedynym elementem, który został pominięty, był obiad, co mi się nie spodobało, bo w książce jest to bardzo ciekawie opisane, lecz w spektaklu zabrakło tej sceny. Na oklaski zasługują aktorzy. Zostali oni bardzo dobrze dobrani do swoich ról. Przedstawiali oni tak fabułę, że ani na moment nie oderwałem wzroku od sceny.

D. Antkowiak         

[...] Bardzo przypadł mi do gustu sposób przedstawienia komedii Moliera. Liczne żarty i zwracanie się do publiczności urozmaicały sztukę. Scenografia została dobrana w taki sposób, aby była uniwersalna w każdym akcie. Na scenie najlepiej zaprezentowała się aktorka wcielająca się w rolę Frozyny i Elizy. Najmniej przypadły mi do gustu stroje, które moim zdaniem nie zostały dopracowane. Spektakl wypadł bardzo dobrze, a ze strony aktorów można było „wyczuć” swobodę i satysfakcję z gry. Dla takich widowisk warto od czasu do czasu odwiedzić teatr.

M. Mindak       

[...] „Skąpiec” to komedia, ale moim zdaniem temat lektury pobudza do refleksji. Musimy zrozumieć, że pieniądze to nie wszystko. Właśnie to starali się nam przekazać aktorzy teatru na scenie. I muszę przyznać, że im się to udało. Akcja spektaklu była żywa i dynamiczna, szczególnie wydaje mi się, że za sprawą gry aktora, który wcielił się w rolę Walerego.

[...] Ujęły mnie dialogi, ponieważ były przeprowadzone błyskotliwie i zabawnie.

[...] Brakowało mi w spektaklu muzyki. Scenografia była skromna i nie zrobiła na mnie wrażenia.

M. Malcherek        


A może ktoś jeszcze się podzieli swoimi spostrzeżeniami?

redaktor: Naczelny  

<- powrót        
Komentarzy: 0Strona:    dodaj komentarz

 liczba odwiedzin: 3514365      online: 1

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia