Strona główna -> SZKOŁA PODSTAWOWA -> WSPÓLNIE
         IMIENINY:
 „Oskar i pani Róża” w teatrze2018-10-10  

10 października 2018 r. uczniowie klas V SP pojechali do MDK w Wolsztynie na przedstawienie pt. „Oskar i pani Róża” zrealizowane na podstawie książki  Erica -Emmanuela Schmitta pod tym samym tytułem przez Teatr Współczesny w Krakowie.

Uczniowie w czasie przedstawienia zetknęli się z problemem śmiertelnej choroby – raka, tym bardziej poruszającego, bo chorym jest dziesięcioletni chłopiec.

Ich wrażenia są bardzo ciekawe – trzy z nich poniżej:

Nikola Czarna – klasa V b:

Dnia 10 października klasy V a i V b wybrały się na przestawienie pt. „Oskar i pani Róża” do Wolsztyna.

Głównym bohaterem przedstawienia był Oskar. Był to dziesięcioletni chłopiec, któremu pozostało dwanaście dni życia. Historia ta była bardzo wzruszająca, ponieważ dzięki swojej opiekunce – Róży każdy z ostatnich dni jego życia miał mu zastąpić dziesięć lat. Smuciło mnie to, że pozostało mu tylko dwanaście dni życia, ale pocieszyło to, że chciał się cieszyć każdym, nawet ostatnim dniem.

Potrafił korzystać z życia jak najwięcej. Podziwiam Oskara za to, że w tak ciężkich chwilach potrafił martwić się o innych.

Obejrzenie tego przedstawienia może udowodnić, że nawet jeżeli zostało nam niewiele życia lub jesteśmy bardzo chorzy, powinniśmy się cieszyć każdym dniem, a nawet chwilą.

Alicja Prządka – klasa V b:

Spektakl pt. „Oskar i pani Róża” był bardzo ciekawy i smutny.

Tytułowy Oskar to dziesięcioletni chłopiec, który choruje na raka. Jedyną osobą, która go wspiera, jest ciocia Róża. Rozmawia z nim o śmierci, przemijaniu i Panu Bogu. Pomaga mu w ostatnich dniach życia. Namawia go, aby każdy kolejny dzień był jak 10 lat życia. Oskar zakochuje się w Peggy Blue i wyobraża sobie, że zakłada rodzinę. Peggy to jego żona, a miś i ciocia Róża to jego dzieci. Oskar zaczyna coraz więcej rozmawiać z Bogiem, dzięki temu przestaje bać się śmierci. W swojej wyobraźni dożywa 100 lat. Niestety umiera.

Według mnie, było to bardzo wzruszające przedstawienie. Na co dzień nie myślimy o śmierci. Taki spektakl wzbudza w nas myśl o przemijaniu i śmierci. Trudno mi zrozumieć, że nasi rówieśnicy lub dzieci młodsze też mogą zachorować. Spektakl wzruszył niektórych do łez, gdy o tym myślę, chce mi się płakać.

Natalia Filipek – klasa V b:

Przedstawienie pod tytułem „Oskar i pani Róża” bardzo mi się podobało. Było jednocześnie śmieszne , ale również wzruszające.

Główny bohater Oskar to chłopiec, który ma nowotwór, a mimo to potrafi cieszyć się życiem, jest wesoły. Bardzo ważną i pomocną osobą jest dla niego ciocia Róża, która wspiera go w chorobie. Bardzo wierzy w Pana Boga, ufa Mu i nagrywa rozmowy, w których Mu się zwierza.

Każdy z nas powinien brać przykład z Oskara, który mimo trudności nie załamuje się, pomimo cierpienia jest radosny. Myślę, że wielu z nas, nawet dorosłych, nie potrafiłoby żyć tak jak bohater.

GALERIA

Renata Bortniak   

redaktor: Naczelny  

<- powrót        
 liczba odwiedzin: 4896103      online: 2

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia