Strona główna -> SZKOŁA PODSTAWOWA -> KLASY GIMNAZJUM
         IMIENINY:
 Otrzęsiny nowych gimnazjalistów!2016-10-05  

   Dnia 5 października, w naszej szkole, pod hasłem "NIE JESTEŚCIE JUŻ KOTAMI - JESTEŚCIE GIMNAZJALISTAMI!" odbył się coroczny chrzest kota. Klasy pierwsze miały okazje zmierzyć się z konkurencjami przygotowanymi przez Samorząd Szkolny.

Po przywitaniu wszystkich gości oraz uczestników nadszedł czas na prezentację strojów. Jako pierwsza wystąpiła klasa Ia następnie Ib, która zaśpiewała również piosenkę.

Pierwszą konkurencja "Salon Piękności" dotyczyła dziedziny piękna i makijażu. Kotki, czyli przedstawicielki klas pierwszych musiały wykonać sobie nawzajem makijaż.

Starsze klasy zadbały także o zdrowie przyszłych gimnazjalistów. W następnej konkurencji, ochotnicy mieli za zadanie wypić szklankę soku z cytryny.

Następnie wychowawcy klas Ia i Ib - pani Barbara Nowak i pan Krzysztof Filipek - losowali trudne zdanie, które potem musieli przeczytać dzieląc na głoski.

Konkurencja czwarta, czyli "Deser" polegała na nakarmieniu kolegi jogurtem z zawiązanymi oczyma.

Ostatnia potyczka pierwszoklasistów polegała na opowiedzeniu na pytanie z wylosowanej dziedziny. Klasa Ia musiała odmienić przez osoby czasownik "miałczeć", natomiast Ib podać imiona przynajmniej dwóch kotów - bohaterów książek z literatury dla dzieci.

Następnie na salę wszedł kot Bonifacy, który przeprowadził ślubowanie gimnazjalistów, którzy oficjalnie stali się kotami. Potem śluby złożyli nauczyciele i nastąpiło ogłoszenie wyników. Wygrała klasa Ia z przewagą jednego punktu. Jednak najważniejsza była wspólna zabawa i przyjęcie pierwszoklasistów do gimnazjalnego grona.


ZDJĘCIA z otrzęsin można zobaczyć TUTAJ:

redaktor: Karolina Fajfer  

<- powrót        
Komentarzy: 0Strona:    dodaj komentarz

 liczba odwiedzin: 3921679      online: 1

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia