Strona główna -> PRZEDSZKOLE -> Wydarzenia
         IMIENINY:
 PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA2017-10-27  

27 października w naszym przedszkolu odbyło się „Pasowanie na Przedszkolaka”. Był to szczególny dzień dla dzieci, które po raz pierwszy we wrześniu przekroczyły próg przedszkola oraz ich pierwszy publiczny występ przed licznie zgromadzoną publicznością.
Uroczystość ta w dużym stopniu stanowi zakończenie procesu adaptacyjnego dzieci do warunków i zasad panujących w przedszkolu. Podczas uroczystości pasowania maluchy swoim zachowaniem potwierdziły, że dobrze się czują w przedszkolu.
Dzień ten pozostanie na długo w pamięci trzylatków, czterolatków, pięciolatków i sześciolatków oraz ich rodziców. Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości i części artystycznej, w której maluszki zaprezentowały swoje umiejętności - dając tym samym dowód jak wiele potrafią. Były więc piosenki, wierszyki i zabawy taneczne. Przedszkolacy byli bardzo przejęci, ale poradzili sobie znakomicie, za co zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Rodzice z dumą obserwowali swoje pociechy i upamiętniali ich występy na zdjęciach.
Po części artystycznej dzieci obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, słuchać pani, pomagać kolegom, pięknie zjadać posiłki i być dzielnym przedszkolakiem. Następnie Pani dyrektor Barbara Utrata dokonała uroczystego pasowania przez symboliczne dotknięcie ramienia dziecka dużym ołówkiem. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał Dyplom Przedszkolaka, odznakę misia ze swoim imieniem oraz słodki upominek. Następnie rodzice przedszkolaków złożyli ślubowanie:
- zawsze mieć w pamięci, że moje dziecko jest unikalnym darem,
- słuchać uważnie o czym mówi,
- pamiętać, że każdy człowiek uczy się na błędach,
- doceniać w dziecku to co w nim jest najlepsze...
Uwieńczeniem uroczystości był pyszny tort i słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. 

 
Na pewno był to niezapomniany dzień, pełen emocji i miłych wrażeń zarówno dla dzieci, rodziców jak i nauczycielek.

Małgorzata Józefczak

redaktor: Aneta Hamrol  

<- powrót        
 liczba odwiedzin: 4541402      online: 3

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia