Strona główna -> SZKOŁA PODSTAWOWA -> PODSTAWÓWKA 1-3
         IMIENINY:
 PIELGRZYMKA DO ROKITNA2017-05-30  

Dzieci pierwszokomunijne wraz z członkami swoich rodzin, ks. Proboszczem Ryszardem Penczyńskim, wychowawczyniami: p. Renatą Patalas, p. Katarzyną Filipek i katechetką p. Bogumiłą Ganczarską wybrały się dnia 30 maja br. na pielgrzymkę autokarową do Rokitna. Pielgrzymka miała charakter głównie dziękczynny, ponieważ dzieci dziękowały za dar Pierwszej Komunii Świętej.

Uczestnicy pielgrzymki zebrali się o godz. 7.30 w umówionym miejscu – pierwsza grupa przy sali wiejskiej w Nowej Wsi, druga grupa przy „małej szkole” w Mochach. Po sprawdzeniu obecności wyruszyliśmy dwoma autokarami w drogę. Do Rokitna dojechaliśmy o godz. 9.45. Po przyjeździe dzieci przebrały się w stroje pierwszokomunijne (alby) i z duszpasterzem z Rokitna poszły zwiedzać Muzeum, w którym zobaczyły ciekawe eksponaty, np. ornat i buty papieża Jana Pawła II. Następnie o godz. 10.40 wszyscy weszliśmy do Sanktuarium, gdzie nastąpiło odsłonięcie Cudownego Obrazu Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej oraz modlitewne przywitanie z Jezusem Eucharystycznym i Matką Bożą. Wysłuchaliśmy także historii Cudownego Obrazu i Sanktuarium. O godz. 11.00 rozpoczęła się Msza święta koncelebrowana przez kapłanów – opiekunów grup. Dzieci czynnie włączały się w liturgię poprzez przyjmowanie odpowiednich postaw, modlitwę i wspólny śpiew pieśni eucharystycznych. Po Mszy świętej zjedliśmy zamówiony wcześniej obiad, zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia i rozeszliśmy się grupkami do różnych części Sanktuarium: kawiarni, sklepiku z pamiątkami, ogrodów. Największą atrakcją dla dzieci był labirynt z żywopłotu. O godz. 13.30 wyruszyliśmy w drogę do Świebodzina. Po przyjeździe na miejsce przeszliśmy pod figurę Chrystusa Króla Wszechświata. Wszyscy, a szczególnie ci, którzy widzieli ją po raz pierwszy, byli zdumieni jej wielkością. Pomnik ustawiony jest na wzniesieniu, a jego całkowita wysokość wynosi 36 m ( z tego 33 m stanowi figura Jezusa a 3 m pozłacana korona). Dzięki ustawieniu figury na 16,5 metrowym, sztucznie usypanym, kopcu łączna wysokość pomnika i kopca wynosi 52,5 m. Nasz pobyt w Świebodzinie musieliśmy trochę skrócić z powodu burzy, która nadciągała. Do Moch wróciliśmy ok. godz. 16.30 zmęczeni, ale bardzo zadowoleni.

GALERIA ZDJĘĆ

Za udział w pielgrzymce i pomoc przy jej organizacji dziękuję: ks. Proboszczowi Ryszardowi Penczyńskiemu, Paniom: Renacie Patalas, Katarzynie Filipek, Marioli Prządka oraz Rodzicom uczniów klas III a i III b.

B. Ganczarska               


redaktor: Naczelny  

<- powrót        
Komentarzy: 0Strona:    dodaj komentarz

 liczba odwiedzin: 4436602      online: 2

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia