Strona główna -> SZKOŁA PODSTAWOWA -> WSPÓLNIE
         IMIENINY:
 Pielgrzymka Rodziny Szkół im, Jana Pawła II w Częstochowie2017-10-04  

   4 października młodzież naszej Szkoły pod opieką p. Murek, p. Garnczarskiej, p. Wierzbińskiej i p. Mikołajczaka wzięła udział w VII Pielgrzymce Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasnej Górze. Jest to wydarzenie, na którym spotykają się wyłącznie szkoły noszące imię naszego Papieża Polaka.

   Na miejsce dojechaliśmy po godz. 6 rano. Zaraz potem zagościliśmy w stołówce na śniadaniu. Główny punkt wycieczki - spotkanie - rozpoczęło się o godz. 10:45. Na początek Szkoła z Ulan-Majoratu powitała nas modlitwą różańcową. Każdy dostał od opiekunów mały różaniec. Nasi uczniowie uklęknęli i razem z resztą rodziny zaczęli się modlić. O 11:00 rozpoczęła się Msza Święta z udziałem pocztów sztandarowych. Liturgia odbyła się pod przewodnictwem Częstochowskiego Duszpasterza Księdza Biskupa Henryka Tomasika. Młodzież przyjęła Komunię Świętą. Wszyscy wesoło śpiewali papieskie piosenki. Bezpośrednio po Mszy Świętej, przez Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Lubsku, został odczytany akt zawierzenia Matce Bożej Królowej Polski. Następnie Zespół Placówek Oświatowych w Podobinie przeczytał list do Świętego Ojca Franciszka. Na koniec spotkania wszyscy razem uroczyście i z dumą w sercu zaśpiewali dobrze wszystkim znany Hymn Rodziny Szkół im. Jana Pawła II.
  
   W godz. 14 do 16 młodzież miała czas wolny na zjedzenie obiadu i kupno pamiątek. Z Częstochowy wyjechaliśmy po 16.
  
   Trzeba przyznać, że były to dla każdego naprawdę wyjątkowe chwile. Rzadko kiedy tyle ludzi, a szczególnie młodzieży, spotyka się w jednym miejscu, żeby pomodlić się do Boga i razem śpiewać święte piosenki. Szczególne podziękowania należą się opiekunom i kierowcy, którzy wytrzymali z uczniami od 1 w nocy do 22 następnego wieczoru. W imieniu uczniów, bardzo dziękujemy.
   
                                                                                 FOTOGALERIA
redaktor: Moniek  

<- powrót        
Komentarzy: 0Strona:    dodaj komentarz

 liczba odwiedzin: 4021155      online: 1

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia