Strona główna -> SZKOŁA PODSTAWOWA -> PODSTAWÓWKA 1-3
         IMIENINY:
 Pielgrzymkowa wycieczka...2018-05-28  

Dzieci pierwszokomunijne wraz z członkami swoich rodzin oraz wychowawczyniami: p. Mariolą Prządka, p. Lidią Kluczyńską i katechetką p. Bogumiłą Ganczarską wybrały się dnia 28 maja br. na pielgrzymkę autokarową do Rokitna. Pielgrzymka miała charakter głównie dziękczynny, ponieważ dzieci dziękowały za dar Pierwszej Komunii Świętej.

Uczestnicy pielgrzymki zebrali się o godz. 7.30 w umówionym miejscu – pierwsza grupa przy sali wiejskiej w Nowej Wsi, druga grupa przy pomniku Powstańców Wielkopolskich w Mochach. Po sprawdzeniu obecności wyruszyliśmy dwoma autokarami w drogę. Do Rokitna dojechaliśmy o godz. 9.45. Po przyjeździe dzieci przebrały się w stroje pierwszokomunijne (alby) i z duszpasterzem z Rokitna poszły zwiedzać Muzeum, w którym zobaczyły ciekawe eksponaty, np. ornat i buty papieża Jana Pawła II. Następnie o godz. 10.50 weszliśmy do Sanktuarium, gdzie nastąpiło odsłonięcie Cudownego Obrazu Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej oraz modlitewne przywitanie z Jezusem Eucharystycznym i Matką Bożą. O godz. 11.00 rozpoczęła się Msza święta koncelebrowana przez kapłanów – opiekunów grup. Po Mszy świętej zjedliśmy zamówiony wcześniej obiad, zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia i rozeszliśmy się grupkami do różnych części Sanktuarium: kawiarni, sklepiku z pamiątkami, ogrodów. O godz. 13.30 wyruszyliśmy w drogę do Świebodzina. Po przyjeździe na miejsce przeszliśmy pod figurę Chrystusa Króla Wszechświata. Wszyscy, a szczególnie ci, którzy widzieli ją po raz pierwszy, byli zdumieni jej wielkością. Wysokość figury wynosi 36 m ( z tego 33 m stanowi figura Jezusa, a 3 m pozłacana korona). Dzięki ustawieniu figury na 16,5 metrowym, sztucznie usypanym, kopcu - łączna wysokość pomnika i kopca wynosi 52,5 m. O godz. 15.00 wyjechaliśmy ze Świebodzina. Do Moch wróciliśmy ok. godz. 16.30 zmęczeni, ale zadowoleni z udanej pielgrzymki.

GALERIA

Bogumiła Ganczarska               

redaktor: Naczelny  

<- powrót        
 liczba odwiedzin: 4103474      online: 2

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia