Strona główna -> SZKOŁA PODSTAWOWA -> WSPÓLNIE
         IMIENINY:
 Pierwszy Dzień Wiosny2018-03-21  

   Początek wiosny astronomicznej zbiega się z równonocą wiosenną (zwaną także równonocą marcową), która wypada 20 lub 21 marca (a także 19 marca). Tego dnia Słońce przechodzi przez tzw. punkt Barana, a dzień i noc trwają tyle samo - po 12 godzin. Od tego momentu dzień będzie coraz dłuższy. Przyjęło się, że pierwszy dzień wiosny świętujemy 21 marca - gdy zaczyna się kalendarzowa wiosna.

Jest wiele tradycji związanych z pierwszym dniem wiosny. Od XVI wieku w Polsce jest to palenie, czy topienie marzanny, trochę później tradycją związaną z tym dniem stał się Dzień Wagarowicza.

W naszej szkole nikt tego dnia na wagary nie chodzi, bo każdego ucznia czeka tam wiosenna zabawa, którą przygotowuje w znacznej części sama młodzież, wszak to uczniowki DZIEŃ SAMORZĄDNOŚCI. Jak co roku, uczniowie naszej szkoły rywalizowali ze sobą podczas "Rambitu". Mierzyli się ze sobą w konkurencjach takich jak tor przeszkód, czy rzuty piłkami. Nowej konkurencja polegała na przebraniu się w strój sportowy, przeskoczeniu i przeczołganiu się pod płotkami, a następnie rozebraniu się ze stroju. Zabawy było co niemiara, chyba każdy uczeń przyzna, że jeszcze nigdy w życiu się tak szybko nie przebierał, nawet gdy spóźnił się rano do szkoły! Oprócz konkurencji fizycznych była też część na zabawy umysłowe. Pytania dotyczyły zdrowego trybu życia, sportu i zdrowej diety. Reprezentanci klas układali także piramidy zdrowego żywienia.

Następnie odbył się coroczny mecz - nauczyciele kontra III klasy gimnazjum. Nauczyciele wygrali z uczniami z wynikiem 5:2. Zawodnicy mieli głośny doping od pań nauczycielek, które z pomponami wykrzykiwały z trybunów pokrzepiające hasła. Sukces nauczycieli był pełny jednakże tylko dlatego, że ich bramki doskonale strzegł... uczeń!

Tradycyjnie, nie zabrakło też części artystycznej. W tym roku zorganizowana została nasza własna, szkolna edycja popularnego tv show- ,,Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. Zadaniem uczniów było przygotowanie teledysku na żywo z wcześniej wylosowanych piosenek, jednej polskiej i jednej obcojęzycznej. Uczniowie przebierali się za wykonawców, łączyli piosenki w ciekawe historie. Na sali pojawili się min. Zenek Martyniuk, Justin Bieber, Sławomir, Shakira, czy zespół The Beatles.

Rywalizacja była zacięta, wygrała klasa IIIb z piosenką Sarsy i utworem kochanego przez wszystkie dziewczyny młodzieńca z gitarą - Eda Sheerana. Była zabawa, był walc angielski, były confetti - było po prostu Perfect;) Romantyczną atmosferę z koncertu Eda, oraz jak sobie poradziły inne klasy z można zobaczyć na zdjęciach w galerii:

GALERIA

 SU      

redaktor: Naczelny  

<- powrót        
Komentarzy: 0Strona:    dodaj komentarz

 liczba odwiedzin: 4898476      online: 1

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia