Strona główna -> ZESPÓŁ SZKÓŁ -> GIMNAZJUM
 Piłka w grze!2017-01-04

4 stycznia w mocheńskiej szkole odbyły się siatkarskie Mistrzostwa Gminy. Rywalizowały ze sobą drużyny dziewcząt z Moch, Bucza, Kaszczoru i Przemętu.

W pierwszym meczu zmierzyły się drużyny z Moch i Bucza. Dziewczyny z naszej szkoły wygrały w pierwszym secie 25:8 oraz w drugim 25:13, nie pozostawiając złudzeń, że grały po prostu lepiej.

Następny mecz był rywalizacją pomiędzy dziewczynami z Przemętu i Kaszczoru. Po bardzo zaciętym meczu wygrała ta druga drużyna 2:1 (pierwszy set 25:17, drugi 25:20, trzeci 15:13).

Kolejny mecz należał do mocheńskich dziewczyn, które pokonały Kaszczor 25:17 i w drugim secie 25:11. Rywalki z Kaszczoru jeszcze w pierwszym secie dzielnie stawiały opór, w drugim już wyraźnie uległy.

To, że dziewczęta z Przemętu dobrze czuły się w mocheńskiej hali pokazały w swoim kolejnym meczu, pokonując Bucz 2:0 (pierwszy set 25:16, drugi 25:13).

Piąty mecz zakończył się zwycięstwem drużyny z Moch, która znów męczyła się w pierwszym secie, przechylając go na swoją korzyść dopiero po zdobyciu 26 pkt, by w drugim gadko wygrać, zapewniając sobie mistrzowski tytuł. Wynik 2:0  w setach: 24:26, 13:25.

W ostatnim meczu zmierzyły się reprezentantki Kaszczoru i Bucza. Kaszczor wygrał pewnie 25:14, 25:13 i z drugiego miejsca awansował do Mistrzostw Powiatu, które także odbędą się w naszej hali.

Drużyna z Bucza zajęła IV miejsce przegrywając wszystkie mecze. III miejsce przypadło Przemętowi. II miejsce dla Kaszczoru, a I miejsce zdobyła drużyna z Moch.