Strona główna -> RYWAL-KLON
         IMIENINY:
 Piłkarski Turniej Firm o Puchar Wójta2020-02-22  

W sobotnie popołudnie w mocheńskiej hali sportowej odbył się, zorganizowany przez ULKS RYWAL-KLON Mochy, III Piłkarski Turniej Firm w piłce halowej o Puchar Wójta Gminy Przemęt.

W Turnieju wzięło udział aż 10 drużyn i był to przekrój piłkarskiego amatorskiego świata naszej gminy, a nawet powiatu. Bo i różnego wieku i umiejętności, a przede wszystkim sportowej aktywności. W tym roku bowiem drużyny firmowe, były bardziej drużynami je reklamującymi, niż składającymi się z pracowników firm. W Turnieju uczestniczyły także drużyny amatorskie zmontowane na udział w Turnieju, który cieszy się coraz większą popularnością i organizatorzy już przymierzają się do tego, by w następnym roku był w formule dwudniowej.

Tak więc, blisko 100 zawodników walczyło ambitnie, ale w doskonałej sportowej atmosferze. Najpierw w 2 grupach eliminacyjnych, a potem systemem pucharowym, aż do niezwykłego finału. A wszystko, czasami z wypiekami na twarzach, bo sytuacji niesamowitych nie brakowało praktycznie w każdym meczu, obserwowało około 80 kibiców.

Ostatecznie do fazy finałowej przebiły się z grupy A faworyzowani TRANSEDU oraz Białe Kaski - ekipa z Wolsztyna, jednym i drugim mocny opór postawiła jednak drużyna DRUKARNIA Błotnica Fechner, a z grupy B - OSP Siekowo i HURTOWNIA Matysik Mochy, natomiast dość zaskakująco odpadli ubiegłoroczni triumfatorzy MLECZARNIA Mochy, którzy pokonali ekipę z Siekowa i zremisowali z Hurtownią, ale... uległa młodym piłkarzom ZAJARAMY Mochy i odpadła z Turnieju.

W półfinałach dość wyraźnie i TRANSEDU i OSP Siekowo pokonali swoich zmęczonych już rywali i znaleźli się w finale. Pokonani natomiast rozegrali mecz o 3 miejsce i tutaj już wyraźnie widać było, że trudów Turnieju nie wytrzymały BIAŁE KASKI i uległy HUTOWNI, która tym samym znalazła się na ostatnim miejscu podium.

Za to finał był niesamowity. Ostro ruszyli piłkarze TRANSEDU i dość szybko strzelili 2 bramki. Kiedy wszystkim się wydawało, że wszystko jest już rozstrzygnięte, nastąpił szaleńczy atak OSP i... remis! O zwycięstwie musiały zadecydować rzuty karne. Te lepiej wykonywali zawodnicy TRANSEDU i to oni zwyciężyli w tym roku odbierając Puchar Wójta.

 WYNIKI - HARMONOGRAM GIER  WYNIKI - ELIMINACJE

Gratulujemy pomysłu i organizacji oraz sędziemu, który poradził sobie sam podczas 24 meczów, a przecież do południa sędziował 20 meczów młodych piłkarzy! Szacun Panie Mirku!

Puchary i dyplomy wręczył pomysłodawca Turnieju - prezes ULKS RYWAL-KLON - Mirosław Pietrzak, żegnając się słowami... "do następnego roku", zatem... do zobaczenia.

Póki co, zapraszam do obejrzenia zdjęć, wprawdzie nie najlepszej jakości, ale... pozwalających na powrót wspomnień. Będę wdzięczny za dostarczenie fotek od kibiców, które poszerzą naszą... GALERIĘ.


pliki do pobrania:
- HARMONOGRAM - MECZ PO MECZU
- WYNIKI - GRUPY ELIMINACYJNE
redaktor: Naczelny  

<- powrót        
Komentarzy: 0Strona:    dodaj komentarz

 liczba odwiedzin: 6622167      online: 1

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia