Strona główna -> S P M
         IMIENINY:
 Plac Bankowy, czy Przedszkolny?2015-01-28  

Miło nam poinformować, że zostały zakończone prace związane z realizacją projektu „Utwardzenie placu w centrum wsi Mochy przy ul. Wolsztyńskiej” napisanego przez Stowarzyszenie Przyjaciół Moch. Całkowita wartość zadania wyniosła: 52 101,16 zł. Dofinansowanie w kwocie - 29 082,40 zł pozyskano z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich (EFRROW) w ramach realizacji Osi 4 „Leader” PROW 2007-2013, działanie 413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” z zakresu „Małych projektów”. Wykonawcą zadania była firma Zakład Budowlany „BRUK-BUD” Marcin Białecki z siedzibą w Radomierzu.

loga2014projekty

Plac, który został utwardzony, znajduje się w centrum wsi. Częściowo został wcześniej zmodernizowany - część placu przed Biblioteką Publiczną została wykostkowana kilka lat temu. Pozostała część znajdująca się za Biblioteką i łącząca przestrzeń między nią a Przedszkolem Samorządowym z Oddziałem Integracyjnym, Ośrodkiem Zdrowia oraz punktem kasowym Banku Spółdzielczego została wykonana ze środków pozyskanych dzięki złożeniu przez SPM wyżej wymienionego projektu. Z boku placu znajduje się także sala wiejska.

Zmodernizowany plac jest wykorzystywany przez Przedszkole Samorządowe - dzieci poruszają się po nim samochodami - zabawkami, hulajnogami. Jego utwardzenie z pewnością przyczyniło się do poprawy bezpieczeństwa bawiących się dzieci. Oprócz tego plac ten jest wykorzystywany podczas festynów przedszkolnych oraz innych imprez, np. odbywają się na nim pokazy czy występy dzieci. Plac ten jest także wykorzystywany przez mieszkańców Moch jako parking. Poza tym jest to miejsce bezpieczne, bo nie znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie drogi i mogą tam przychodzić rodzice z dziećmi, aby uczyć jeżdżenia na rowerze, rolkach itp. Modernizacja placu wpłynęła z pewnością na poprawę estetyki centrum naszej wsi.

Barbara Utrata & Renata Bortniak   


redaktor: Naczelny  

<- powrót        
Komentarzy: 0Strona:    dodaj komentarz

 liczba odwiedzin: 4625857      online: 2

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia