Strona główna -> SZKOŁA PODSTAWOWA -> WSPÓLNIE
         IMIENINY:
 Plener malarski2016-06-17  
15 czerwca uczniowie gimnazjum i szkoły podstawowej wyjechali do Wielenia, gdzie mieli okazję wziąć udział w plenerze malarskim. 
Po zakwaterowaniu się w domkach, młodzi artyści udali się na plażę w poszukiwaniu inspiracji. Szkicowali krajobrazy i martwą naturę. Niestety, pogoda pokrzyżowała im plany i zamiast na bryczkę udali się na bowlling. Wieczorem nadeszła pora na poznanie i pracę z artystami. Zadanie polegało na nauce współpracy, mieszaniu farb i zachowaniu estetyki. 

Drugiego dnia obudziła ich piękna pogoda, która towarzyszyła wycieczce rowerowej do Lginia. W tej turystycznej miejscowości, uczniowie w roli nauczycieli pracowali z dziećmi z pobliskich miejscowości. Każda grupa tworzyła obraz, który przedstawiał "życie pod wodą". Zajęcia zostały zakończone przez wybranie najlepszych prac. Po powrocie do Wielenia uczestnicy pleneru udali się na dwugodzinną  przejażdżkę bryczką. Mogli podziwiać znane już tereny - Babulinę, Jezioro Święte, pobliskie lasy z innej perspektywy. Dzień zakończyły ostatnie warsztaty, na których zostali połączeni w pary. Duety miały za zadanie przedstawić na obrazie, za pomocą przymiotników wybrane hasła. Grupa przeciwna malowała antonim danego słowa, które otrzymała grupa pierwsza np. słodko - gorzko, szybko - wolno, zimno - ciepło, głośno - cicho. Artyści pochwalili dzieła i powiedzieli, że świetnie zrozumieli temat. W ostatnią noc odbył się grill, który towarzyszył kibicowaniu rodakom w meczu Polska - Niemcy.

W piątek przed południem uczniowie kończyli swoje dzieła, zadowoleni i pełni nowych doświadczeń wrócili do domów.
W sobotę w Santanie odbył się wernisaż, na którym można było podziwiać pracę uczniów i artystów, m. in. Andrzeja Karpińskiego i jego małżonki Marzeny Karpińskiej, Ewy Piosik, Danuty Krzyżanowskiej, Teresy Karweckiej - Górskiej, Elżbiety Skibickiej, Piotra Łakomego oraz Krzysztofa Szygenda.W imieniu wszystkich uczestników pragniemy bardzo podziękować pani Barbarze Nowak za wielkie zaangażowanie i trud włożony w zorganizowanie wyjazdu.
Nikola Kuberska i Paulina Kulus                 


<- powrót        
Komentarzy: 0Strona:    dodaj komentarz

 liczba odwiedzin: 3610193      online: 1

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia