Strona główna -> SZKOŁA PODSTAWOWA -> PODSTAWÓWKA 4-7
         IMIENINY:
 Pobiegli pięknie...2012-10-12  

12 października 2012r.  rozegrano finał Województwa Wielkopolskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Areną zawodów, na których odbyły się biegi, był Tor Wyścigów Konnych Hipodrom Wola w Poznaniu. Około 400 uczniów reprezentowało Szkoły Podstawowe, kolejnych 400 – Gimnazja i tyle samo Szkoły Ponadgimnazjalne. Najlepsze drużyny powiatowe z całego województwa wielkopolskiego walczyły o zwycięstwo. Przypomnę, że drużyna z Moch (uczniowie Szkoły Podstawowej) reprezentowała powiat Wolsztyński, przechodząc wcześniej dwukrotne eliminacje. W pierwszej kolejności Mochy wygrały zawody gminne, później powiatowe, zostawiając w tyle szkoły wolsztyńskie i nie tylko…

 Naszą drużynę reprezentowali:

Julia Kalitka

Nikola Kuberska

Magdalena Zając

Katarzyna Nowacka

Wiktoria Paluszkiewicz

Konrad Skibski

Michał Fuławka

Patryk Baranowski

Patryk Kaczmarek

Nikodem Woga.

 

Jadąc na finał wojewódzki nie liczyliśmy na duże sukcesy. W finale wojewódzkim zgłoszonych było w kategorii Szkól Podstawowych 42 sztafety, z czego wystartowało 36 drużyn. 10 - osobową sztafetę stanowi 5 dziewczynek i 5 chłopców, którzy na zmianę pokonują dystans 800 m przekazując sobie pałeczkę sztafetową.

Wśród uczestników było wielu faworytów. My po cichu liczyliśmy na miejsce w pierwszej dwudziestce, ale na pierwszą dziesiątkę nie. W składzie mieliśmy dwóch czwartoklasistów, których siły trudno mierzyć z szóstoklasistami. Jednak nasze „młode ogiery” stanęły na wysokości zadania i równo wybiegały sobie zaszczytne 8 miejsce.

Samo uczestnictwo w tak dużej masowej imprezie jest dużym wyzwaniem, a uplasowanie się w czołówce szkół naszego województwa jest dla naszej placówki dużym sukcesem.

Wielkie uznanie dla naszych biegaczy… Wiosną będą mogli sprawdzić swoje siły w Indywidualnych Biegach Przełajowych, więc trzymamy kciuki i życzymy kolejnych sukcesów.

 

Honorata Paterek         

 

A ja dołożę gratulacje nie tylko dla młodych biegaczy, ale i dla pani Honoraty, która ich tak skutecznie "pogoniła", że teraz naprawdę mają się czym chwalić. 

redaktor: Naczelny  

<- powrót        
Komentarzy: 0Strona:    dodaj komentarz

 liczba odwiedzin: 3875806      online: 1

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia