Strona główna -> SZKOŁA PODSTAWOWA -> PODSTAWÓWKA 1-3
         IMIENINY:
 Pokojowe rozwiązywanie konfliktów...2016-10-21  

Uczniowie z klas trzecich uczęszczający na lekcje etyki przygotowali przedstawienie kukiełkowe dla kolegów i koleżanek z klas I – III. Wystawiona została baśń braci Grimm pt. "Wilk i siedem koźlątek". Dzieci na lekcji przygotowały samodzielnie całą scenografię i kukiełki (wilka, mamę – kozę i koźlątka). Następnie przydzieliły sobie role, a w końcu pomyślały nad innym zakończeniem bajki. W oryginalnej wersji baśni wilk traci życie, wpadając do wody z brzuchem pełnym kamieni. Natomiast podczas przedstawienia pokazano inne zakończenie bajki, pokojowe rozwiązanie konfliktu, między koźlątkami a wilkiem, w którym nikt nie traci życia. Próby miały miejsce na lekcjach etyki, dlatego dzieciom przyświecał cel, kształtowanie umiejętności nawiązywania i utrzymywania poprawnych kontaktów z innymi. Każdy konflikt powinno się spróbować pokojowo rozwiązać.

Po przedstawieniu odbył się konkurs sprawdzający wiedzę uczniów dotyczący znajomości przedstawienia. Wynik wypadł zadowalająco, odpowiedzi na wszystkie pytania zostały udzielone prawidłowo. 

Anna Kruk       


redaktor: Naczelny  

<- powrót        
 liczba odwiedzin: 3921677      online: 1

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia