Strona główna -> MOCHY -> Mochikanie
         IMIENINY:
 Polowanie na „Muchy”...2017-03-19  

Jak co roku, oczekiwania wobec występu z okazji Święta Kobiet i Święta Mężczyzn były duże. Jak duże, może o tym świadczyć ilość widzów, którzy 5 marca przybyli do sali wiejskiej w Mochach – można powiedzieć, że sala pękała w szwach. 300 biletów to było za mało! W jednej z lokalnych gazet była bardzo krótka relacja, bo… dziennikarz nie mógł do sali wejść!

Pod hasłem „Boso przez świat” grupa kabaretowa „Muchy” (nazwa tegoroczna) powiodła nas w różne rejony kuli ziemskiej. Prowadzący miał co prawda na nogach sandały, ale wystylizowany był na Wojciecha Cejrowskiego.

Zaczęliśmy od obejrzenia tańca Aborygenów australijskich przy ognisku, potem wybraliśmy się na polowanie z samcem, któremu towarzyszył komentarz w wykonaniu Krystyny Czubówny. Następnie „wybraliśmy się” do Afryki, aby posłuchać piosenek Africa Simona i szalonej Bożenki i wykonaliśmy skok do Ameryki Północnej w świat kowbojskich tańców oraz do Ameryki Południowej - w rytmie indiańskich melodii fletowych. Później przenieśliśmy się w nieco chłodniejsze rejony, aby podziwiać taniec pingwinów. W zawrotnym tempie przenieśliśmy się na wesele organizowane w chińskiej restauracji, potem w świat Alibaby, a także w gorące klimaty lambady. Nie można pominąć wyczynów torreadora i skeczu „Arbuzy” oraz prezentacji piosenki „My, Cyganie”. Mogliśmy w teleekspresowym tempie wysłuchać nieco ekstrawaganckiego wywiadu z politykiem i podziwiać wykonanie piosenki „Oczy zielone”. Później towarzyszyliśmy księdzu w zdobywaniu prawa jazdy i wysłuchaliśmy piosenki Teresy Werner „Dałabym ci, dała”. Jeszcze sąsiadki porozmawiały o zdradach małżeńskich, a na finał była piosenka „A wszystko to!” z udziałem wszystkich występujących. Jednym słowem – dwie godziny z hakiem dobrej zabawy!

MUCHY w Mochach

Okazało się także, że na „Muchy” mieli chrapkę także inni, kabaretowy występ został bowiem powtórzony w Chobienicach, Osłoninie, Popowie Starym, Tłokach i Kaszczorze. Jak widać, „polowali” na „Muchy” nie tylko mieszkańcy Moch! Oby tylko nam Ich nie ukradli!

Muchy na powiatowych scenach

Renata Bortniak          

redaktor: Naczelny  

<- powrót        
Komentarzy: 0Strona:    dodaj komentarz

 liczba odwiedzin: 4449940      online: 1

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia