Strona główna -> KLASY GIMNAZJUM -> Projekt Edukacyjny
         IMIENINY:
 ’Pomoc materialna dzieciom znajdującym się w trudnej sytuacji 2014-03-31  

Lucyna Murek – opiekun
Beata Kaczmarek – uczennica kl. III a
Sonia Maciołek– uczennica kl. III a
Klaudia Bladocha – uczennica kl. III b
Julia Nowacka –uczennica kl. III b

W tym roku po raz trzeci kontynuowałyśmy projekt pt. ‘’Pomoc materialna dzieciom znajdującym się w trudnej sytuacji’’. Pomocą objęci zostali uczniowie naszej szkoły. Po zasięgnięciu przez Panią Lucynę Murek opinii u Pani Zdzisławy Ślusarenka i u sołtysów wsi: Nowa Wieś- Pani Koszel, Solec – Pan Dreier, Solec Nowy –Pani Bednarczyk stwierdzono, że taka pomoc jest potrzebna 5-rgu uczniom. Nazwisk uczniów nie ujawniamy. Dochód z przeprowadzonych akcji w wysokości 544,80 zł przeznaczony będzie na dofinansowanie do zakupu zeszytów ćwiczeń na przyszły rok szkolny.

I.    Pierwsza akcja została przeprowadzona 13 października przed kościołem oraz sklepami spożywczymi. Polegała ona na zbiórce pieniędzy do puszek na młodzież studiującą ale znajdującą się w trudnej sytuacji materialnej. Zebrałyśmy 450,- zł. Kwota ta przelana została na konto Caritas w Poznaniu. W akcji tej pomogły nam koleżanki z klasy oraz z młodszych klas. 22 października 2013 r. z okazji obchodów Dnia Papieskiego w szkole odbyła się sprzedaż kremówek papieskich.. Ciasto zasponsorowali rodzice i uczniowie . Sprzedałyśmy 220 kremówek. W sprzedaży pomogli nam rodzice uczniów. Nie spodziewałyśmy się tak dużego zainteresowania uczniów, nauczycieli kupnem ciasta. Kremówki schodziły jak świeże bułeczki. Dochód ze sprzedaży wyniósł 488zł. Akcja przebiegała pod hasłem ‘’Kupując kremówkę za 2 zł pomagasz dzieciom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej’’. ( załącznik nr1)

Sponsorzy kremówek:

UCZNIOWIE:

1.Julia Nowacka kl.IIIb

2.Klaudia Bladocha kl IIIb

3.Ewa Eszer kl.IIb

4.Beata Kaczmarek klIIIa

RODZICE:

6.Grażyna Walkowiak

7.Beata Tomiak

8.Anita Skorupka

10.Lidia Nadolska

11.Elżbieta Wita

12.Renata Wierzbińska

13.Grażyna Marek

14.Wiesława Maciołek

15.Adriana Waligórska

16.Ewa Michalak

17.Magdalena Michalak

II. Następna akcja polegała na zbiórce żywności, środków czystości i słodyczy. Produkty te zbierane były w sklepach w Mochach ,w Nowej Wsi i w Solcu. Ludzie dobrego serca wkładali do kosza towar , który chcieli ofiarować potrzebującym na święta Bożego Narodzenia. Przydziałem żywności, słodyczy i środków czystości zajęły się Pani Lucyna Murek, Pani Zdzisława Ślusareńka, Pani Anna Kruk i Pan Wiesław Paluszkiewicz. Paczki zostały dostarczone dzieciom i ich rodzinom przez Panią Lucynę Murek, Panią Zdzisławę Ślusareńkę i Panią Katarzynę Koszel. Akcja przebiegała pod hasłem „Pomóżmy naszym dzieciom i ich rodzicom przeżyć święta Bożego Narodzenia.” Siedemnaście rodzin obdarowanych zostało żywnościowymi paczkami(Solec – 2 rodziny, Solec Nowy – 2 rodziny, Nowa Wieś – 4 rodziny i Mochy 9 rodzin). ( załącznik nr 2)

III. Naszą ostatnią akcją, która odbywała się od listopada do końca marca była zbiórka makulatury. W klasach ogłosiłyśmy komunikat dotyczący akcji. Makulatura została sprzedana w punkcie skupu złomu i makulatury w Mochach na ul. Leśnej 6. W sumie zebrałyśmy 258kg. Dochód w wysokości 56,80 został dołączony do kwoty ze sprzedaży kremówek . ( załącznik nr 3)

Podsumowanie projektu.

Podczas całego roku szkolnego udało nam się przeprowadzić kilka akcji w celu pomocy naszym kolegom i koleżankom. Realizacja projektu przebiegała według zamierzonego planu. Wdzięczni jesteśmy naszym koleżankom, kolegom oraz rodzicom, którzy zasponsorowali tak dużą ilość kremówek. Dzięki nim udało nam się uzyskać taki dochód, co nie oznacza, że nie mógł być wyższy. Dużo dzieci i młodzieży włączyło się w akcję zbierania makulatury. Serdecznie dziękujemy tym wszystkim, którzy ofiarowali produkty żywnościowe w sklepach w Mochach, w Nowej Wsi i w Solcu. Poprzez wszystkie przeprowadzone akcje zauważyłyśmy u dzieci, młodzieży oraz osób starszych wrażliwość na potrzeby innych. Serdecznie dziękujemy wszystkim za pomoc w realizacji projektu.

Lucyna Murek         


redaktor: Naczelny  

<- powrót        
Komentarzy: 0Strona:    dodaj komentarz

 liczba odwiedzin: 6714975      online: 2

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia