Strona główna -> SZKOŁA PODSTAWOWA -> PODSTAWÓWKA 1-3
         IMIENINY:
 Pomysł na... katar?!2018-02-06  

Scenariusz „Dlaczego mam katar i boli mnie gardło?” zrealizowałam 6 lutego 2018 - był to czas, kiedy wielu uczniów wróciło do szkoły po chorobie i chyba to sprawiło, że byli niezwykle aktywni. Opowiadali jakie objawy mieli na początku choroby oraz jak się czuli w czasie jej trwania. Ze szczegółami zdawali relacje z pobytu w gabinecie lekarskim oraz jak przebiegało leczenie. 

W czasie lekcji byli bardzo zaciekawieni prezentacją, a zwłaszcza interesowały ich kształty wirusów oraz mikroskop. Ćwiczenie ze spryskiwaczem pozwoliło im zrozumieć, jak rozprzestrzeniają się wirusy, a z makiem, jak szybko się rozmnażają. Z zainteresowaniem słuchali wypowiedzi pani pielęgniarki – Iwony Dudziak, która opowiadała im, jak dbać o zdrowie i jak się zdrowo odżywiać. Potem pozwoliła obejrzeć im stetoskop i posłuchać bicia serca u kolegi. W dobry humor wprawiła ich wiadomość, że należy tak długo myć ręce, aż skończy się śpiewać piosenkę „Wlazł kotek na płotek”, w czasie przerwy słyszałam, jak moi uczniowie instruują innych i śpiewają piosenkę przy myciu rąk. 

Wiele radości dała im zabawa, gdzie odgrywały role: wirusów, żołnierzy i dzwoneczków. Dodatkowo w tym dniu zrobiłam Festiwal Witaminek. Polegał on na tym, że w domu dzieci z rodzicami miały przygotować super-śniadanie z witaminami i przynieś je do szkoły, aby zaprezentować je kolegom. Dzieci bardzo dobrze wywiązały się z tego zadania i przyniosły wartościowe i zdrowe produkty, które zjadły na II śniadanie. Potem same wybrały zwycięzcę, który miał najbardziej urozmaicone II śniadanie.

GALERIA

E. Wita                    

redaktor: Naczelny  

<- powrót        
Komentarzy: 0Strona:    dodaj komentarz

 liczba odwiedzin: 4842921      online: 3

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia