Strona główna -> SZKOŁA PODSTAWOWA -> WSPÓLNIE
         IMIENINY:
 Powiatowy Konkurs Pożarniczy2018-03-06  

6 marca 2018 r. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wolsztynie odbył się etap powiatowy Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Turniej miał dwa etapy – część pisemną, która trwała 45 minut, w tym czasie uczestnicy musieli odpowiedzieć na 30 pytań testowych, a następnie część ustną, do której przechodziło 5 osób z najlepszymi wynikami z części pisemnej. 

Były 3 kategorie uczestników: szkoła podstawowa 15 osób, klasa VII i gimnazjum - 15 osób oraz szkoły średnie - 5 osób. W tej ostatniej kategorii był nasz absolwent Jakub Kitta, który zaczynał przygodę w tym turnieju 4 lata temu w naszej szkole. 

A teraz o naszych uczestnikach – po testach Anastazja Majewska i Patrycja Hajduk znalazły się w pięcioosobowej grupie, która miała po tyle samo punktów i odbyła się dogrywka o V miejsce, aby znaleźć się w części ustnej. Więcej punktów zdobyła Anastazja i przeszła do II części, w której udzielała odpowiedzi na wylosowane pytania. Potem komisja zliczyła punkty obu części i tak Tosia zdobyła V miejsce, otrzymała dyplom i Atlas Natury. 

Również Mateusz Dworzański brał udział w dogrywce po I części, ale nie poszczęściło mu się i nie dostał się do części ustnej, zajął w ogólnej punktacji VI miejsce

Turniej odbył się w przyjaznej atmosferze, a nasi uczniowie postanowili, że za rok znów wystartują. W przerwie między poszczególnym częściami zwiedzaliśmy różne pomieszczenia komendy powiatowej. Największe wrażenie robi hala ze sprzętem i wozami gaśniczymi oraz nowo powstała sala edukacyjna "Ognik”. Strażacy w każdą środę mają tam zajęcia z dziećmi, które w strojach strażackich biorą udział w ciekawych warsztatach.

GALERIA


Elżbieta Wita             

redaktor: Naczelny  

<- powrót        
Komentarzy: 0Strona:    dodaj komentarz

 liczba odwiedzin: 4898457      online: 1

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia