Strona główna -> PARAFIA
         IMIENINY:
 Powstanie Parafii...2006-04-19  

Od 1914 roku parafianie z Moch rozpoczęli starania o budowę kościoła w Mochach. Jednak ze względu na wojnę  nie doszło to do skutku.

Po zakończeniu II wojny światowej ponowiono starania o budowę kościoła w Mochach.

Dnia 4 kwietnia 1958 roku Prezydium Wojewódzkiej Rady Narodowej w Poznaniu, odpowiadając na pismo dotyczące budowy obiektu kultu religijnego w Mochach, pozytywnie zaopiniowano wybór terenu i zaleciło wykupienie ziemi. 2 Grudnia 1958 roku projektanci Jankowski i Sternal opracowali projekt kościoła. Planowali oni budowę jednonawowego kościoła filialnego na 900 miejsc. Obok nawy głównej zaplanowano nawy boczne, salką katechetyczną, zakrystią, pomieszczenie dla kapłana, wieże z wejściem na chór oraz do części podziemnej kościoła (kaplica, "przechowalnia" zwłok, magazyn sprzętu pogrzebowego). Wnęka pod chórem przeznaczono na spowiednicę.

25 lutego 1972r. inż. arch. M. Jagodziński i mgr inż. S. Heise opracowali nowy projekt  budowy kaplicy w czyn społeczny. Projekt ten zakłada wkomponowanie przydrożnej kapliczki w obiekt jako dzwonnica. Kapliczka została wybudowana w roku 1909r.  H. Side, Klieiera, Durka. We wnętrzu wierzy znajdowało się serce Pana Jezusa. Projekt ten z małymi poprawkami zostaje zatwierdzony w roku 1972 r. przez Prezydium Powiatowej Rady Narodowej w Wolsztynie.

 


<- powrót        
 liczba odwiedzin: 6714870      online: 1

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia