Strona główna -> SZKOŁA PODSTAWOWA -> PODSTAWÓWKA 1-3
         IMIENINY:
 Powstanie Wielkopolskie w klockach lego...2018-11-16  

16 listopada 2018 roku klasy drugie i trzecia udały się do Wolsztyna, aby dowiedzieć się czegoś więcej o Powstaniu Wielkopolskim i poszukać pamiątek związanych z tym wydarzeniem. 

Najpierw udaliśmy się do Biura Promocji i Turystyki Urzędu Miejskiego w Wolsztynie, gdzie obejrzeliśmy wystawę „Herosi Wolności – Powstanie Wielkopolskie w klockach lego”. Herosi Wolności to projekt, który upamiętnia 100. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego w nietypowy sposób i jest głównie skierowany do dzieci i młodzieży. Ekspozycja wędruje po całej Wielkopolsce, a makiety wykonane z klocków lego pochodzą z prywatnej kolekcji p. Bartosza Borowiaka. 

Wystawa prezentowała 4 makiety: Dworzec Letni w Poznaniu, Hotel Bazar, Lotnisko Ławica oraz pociąg pancerny Poznańczyk. Uzupełnieniem makiety były kilkuminutowe animacje przedstawiające „Przyjazd mistrza Paderewskiego do Poznania” oraz zdobycie Ławicy. Dzieci z wielkim zaciekawieniem oglądały ekspozycję. 

Potem obejrzeliśmy prezentację multimedialną przedstawiającą główne atrakcje i postaci Wolsztyna na bazie „Przewodnika turystycznego dla dzieci - Wolsztyn i okolice”. 

Następnie udaliśmy się na gry terenowe przygotowane w ramach projektu Wielkopolskie Qesty – jedna pt. „Spotkanie z Marcinem Rożkiem”, a druga „Chwała bohaterom”. Podczas wędrówki przez miasto odkrywaliśmy tablice pamiątkowe, pomniki, miejsca walk powstańczych, pomniki przyrody oraz muzea. Uczniowie z wielkim zapałem rozwiązywali zagadki, które wskazywały im kolejne punkty trasy, a przy tym zdobywali wiedzę na temat walk powstańczych w Wolsztynie. 

GALERIA

Dziękuję paniom Krystynie Grabiec, Renacie Patalas i Małgorzacie Zielińskiej za opiekę nad dziećmi.

E. Wita             

redaktor: Naczelny  

<- powrót        
Komentarzy: 0Strona:    

 liczba odwiedzin: 4448953      online: 2

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia