Strona główna -> PRZEDSZKOLE -> Wydarzenia
         IMIENINY:
 POZNAJEMY ZAWODY2017-06-07  

Podczas omawiania tematyki związanej z zawodami rodziców, dzieci z dwóch najstarszych grup przedszkolnych wybrały się z wizytą do salonu fryzjerskiego Pani Marty Sapa- mamy Filipa. Przedszkolacy mieli możliwość przyjrzeć się z bliska pracy fryzjerki, a także zapoznać się z wyposażeniem salonu fryzjerskiego. Każdy na własne oczy mógł zobaczyć, że praca fryzjera wymaga siły i cierpliwości. Podczas wizyty dzieci mogły zobaczyć, na czym polega praca kosmetyczki. Dziewczynki z wielkim zaciekawieniem obserwowały, w jaki sposób pielęgnuje się paznokcie, natomiast chłopcy z wielkim zainteresowaniem przyglądali sę pracy brukarzy, którzy kładli kostkę brukową przy domu pani Marty. Na zakończenie spotkania przedszkolacy zostali poczęstowani przez Panią Martę pysznymi wafelkami. Wizyta sprawiła dzieciom wiele radości, wzbogaciła je o nowe doświadczenia i wiadomości.
Dziękujemy pani Marcie- właścicielce salonu za bardzo serdeczną gościnę.

Kolejnym omawianym zawodem był zawód nauczycielki. Przedszkolacy udali się do Szkoły Podstawowej na spotkanie z panią Mariolą Prządka- mamą Agatki i panią Elżbietą Wita- byłego pracownika naszego przedszkola. Klasa I i II bardzo ciepło przywitały swoich dawnych kolegów i koleżanki. Wychowawczynie opowiedziały dzieciom o szkolnych zwyczajach. Przedszkolacy zobaczyli szkolną klasę, dowiedzieli się, co pierwszaki wkładają do tornistrów i jakie mają obowiązki. Siadając w szkolnych ławkach poczuli się jak na lekcji. Następnie Pani Mariola pokazała dzieciom Bibliotekę Szkolną, Stołówkę, Kuchnię, Halę Sportową oraz gabinety: Sekretariat i Księgowość. Na zakończenie przedszkolacy wspólnie z uczniami szkoły bawili się na placu zabaw. Mamy nadzieję, że to cenne doświadczenie pomoże dzieciom i ułatwi im przekroczenie progu szkoły we wrześniu!
Bardzo dziękujemy Pani Marioli i pani Elżbiecie za poświęcony czas i bardzo miłe przyjęcie.

Kolejnego dnia grupa pani Anety udała się na spotkanie z pszczelarzem- Panem Jackiem Woga- tatą Antosia.
Pan Jacek opowiadał nam o życiu i zwyczajach pszczół, o tym jak zbierają pyłek, czym się żywią, co produkują, jak spędzają zimę.
Dzieci dowiedziały, jak bardzo są to pracowite owady i jak ważne jest ich znaczenie w przyrodzie.
Tata Antka zwrócił również uwagę dzieciom na odpowiedzialną pracę pszczelarza. Zaprezentował narzędzia i przybory niezbędne w jego pracy ( odkurzacz, dłuto pasieczne, szczotka do zamiatania, podkarmiaczki, kraty przegrodowe). Z wielkim zaciekawieniem dzieci oglądały plastry miodu, wosk i kit pszczeli. Pan pszczelarz zwrócił uwagę na niebezpieczeństwa podczas kontaktu z pszczołami. W tym celu zaprezentował strój będący ochroną pszczelarza, z którego skorzystały dzieci przebierając się, by przez chwilę poczuć się jak pszczelarz. Podkreślił również walory zdrowotne miodu. Spotkanie odbyło się w miłej i przyjaznej atmosferze. Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały słodki poczęstunek- wafle z miodem. Pełni wrażeń, zdobytych wiadomości i ciekawostek z życia pszczół i pracy pszczelarza podziękowaliśmy Panu Jackowi za mile spędzony czas.
Jeszcze raz dziękujemy wszystkim za czas spędzony z naszymi przedszkolakami.

redaktor: Aneta Hamrol  

<- powrót        
 liczba odwiedzin: 4544447      online: 2

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia