Strona główna -> PRZEDSZKOLE -> Wydarzenia
         IMIENINY:
 POZNAJEMY ZAWODY2018-11-19  

19 listopada gościliśmy w naszym przedszkolu Ratownika Medycznego – Pana Przemysława Eliasz. To było nie tylko bardzo miłe, ale przede wszystkim bardzo ważne spotkanie, w którym udział wzięły wszystkie dzieci z grup przedszkolnych. Celem zajęć przeprowadzonych przez wykwalifikowanego Ratownika Medycznego
było przygotowanie przedszkolaków do wykonywania prostych czynności udzielania pierwszej pomocy oraz prawidłowego zachowania się w czasie wypadku- w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia. Na samym początku Pan Ratownik pokazał dzieciom, jak wygląda strój, w którym pracuje na co dzień i wytłumaczył dlaczego jest koloru czerwonego. Wyjaśnił również na czym polega jego praca oraz czym zajmują się poszczególne służby ratunkowe. Następnie przedszkolaki miały okazję wysłuchać informacji na temat udzielania pierwszej pomocy. Dzieci uczyły się jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej i w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Ćwiczyły również na fantomie resuscytację. Poza tym utrwaliły sobie numery alarmowe służb ratowniczych oraz zasady bezpiecznej zabawy. W trakcie prowadzonych zajęć dzieci obserwowały w jaki sposób należy prawidłowo wykonać opatrunek medyczny oraz zapoznały się z dostępnymi środkami opatrunkowymi. Ponadto przedszkolaki miały możliwość zapoznania się z pozycją boczną ustaloną (inaczej zwaną bezpieczną) i pod okiem instruktora ćwiczyły bezpieczne ułożenie ciała. 
Zdobyta wiedza i ćwiczenia praktyczne sprawiły, że dzieci poczuły się "małymi ratownikami". Spotkanie to pomogło zaszczepić ideę konieczności pomocy osobom potrzebującym. Mamy nadzieję, że nasi wychowankowie nigdy nie przejdą obojętnie obok człowieka potrzebującego ratunku i będą wiedzieli jak mogą pomóc. Dzięki takiej lekcji dzieci nauczyły się wielu ważnych rzeczy, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania komuś życia. 

Bardzo dziękujemy Panu Przemysławowi za przybycie do naszego przedszkola i mamy nadzieję, że jeszcze się spotkamy, ponieważ taka forma zajęć na pewno stanie się bardzo ważną częścią naszej pracy związanej z tematyką:
„Każdy przedszkolak dobrze wie, kim w przyszłości zostać chce”.

                                   Małgorzata Józefczak

redaktor: Aneta Hamrol  

<- powrót        
 liczba odwiedzin: 4452777      online: 1

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia