Strona główna -> PRZEDSZKOLE -> Wydarzenia
         IMIENINY:
 POZNAJEMY ZAWODY2019-01-04  

Wszystkie grupy przedszkolne odwiedziły Ośrodek Zdrowia w Mochach. Wizyta u pielęgniarki była zarówno dobrą zabawą jak i formą nauki. Wycieczka zorganizowana została w ramach realizowanego programu „Każde dziecko dobrze wie, kim w przyszłości zostać chce”. Jej celem było zapoznanie się z zasadami dbania o zdrowie oraz przełamywanie lęku przed wizytą u lekarza. Podczas wizyty u Pani Edyty Podolskiej dzieci zapoznały się z pracą pielęgniarki i lekarza rodzinnego. Pani pielęgniarka zachęcała dzieci do zdrowego i umiarkowanego odżywiania się, zwróciła uwagę jakich produktów nie należy spożywać, a jakie są niezbędne do prawidłowego rozwoju. Mówiła też o tym, jak planować dzień, aby był czas na zabawę, naukę i aktywny wypoczynek. Pani Edyta przypominała dzieciom, jak ważne dla zdrowia jest przebywanie na świeżym powietrzu, uprawianie sportów oraz dostosowywanie ubioru do różnych warunków atmosferycznych i form aktywności. Pielęgniarka wyjaśniła dzieciom kiedy należy przyjść do Ośrodka Zdrowia i przypomniała ważny numer alarmowy 112, w razie gdyby była potrzebna pomoc. 
Dzieci miały niepowtarzalną okazję do samodzielnego posłuchania bicia własnego serca przez stetoskop oraz zapoznania się z podstawowym sprzętem medycznym. Na pamiątkę otrzymały naklejki „Dzielnego Pacjenta”. Dzieci zwiedziły: gabinet zabiegowy, punkt szczepień oraz zapoznały się ze sprzętem medycznym używanym w tych gabinetach.
Pani Edyta chętnie odpowiadała na wszystkie pytania małych gości. Zademonstrowała w jaki sposób mierzymy ciśnienie, pobieramy krew, mierzymy cukier i do czego służy elektrokardiogram (EKG). Na zakończenie spotkania, dzieci podziękowały za miłe spotkanie i wręczyły laurkę i cukierkowe kwiatki.
Przedszkolakom bardzo się podobała wizyta w Przechodni, a dziewczynki chciałyby wykonywać pracę pielęgniarki w przyszłości.


                                M. Józefczak

redaktor: Aneta Hamrol  

<- powrót        
 liczba odwiedzin: 4843066      online: 1

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia