Strona główna -> PRZEDSZKOLE -> Wydarzenia
         IMIENINY:
 POZNAJEMY ZAWODY2019-02-05  

5 lutego dzieci z grupy 4-5-latków, odwiedziły Bank Spółdzielczy w Mochach, w ramach innowacji pedagogicznej „Każdy przedszkolak dobrze wie, kim w przyszłości zostać chce”.
Bankowych gości przywitała Pani Lena Jedenasty i na samym wstępie podpytywała dzieci, czy wiedzą po co przychodzi się do Banku. Wszyscy doskonale widzieli, że w Banku są pieniądze. Dzieci wiedziały także, że pieniądze są bardzo ważne w codziennym życiu i trzeba o nie dbać.
Następnie Pani Lena opowiedziała dzieciom prawie wszystko o pieniądzach. Przedszkolaki dowiedziały się jak transportuje się pieniądze, gdzie i jak się je przechowuje i w jaki sposób można je szybko policzyć. Miały również możliwość obejrzenia z bliska banknotów 10 - 500 złotowych.
Dzieci zobaczyły jak wygląda praca w Banku nie tylko od strony klienta, ale także co jest w Banku po jego tajemniczej stronie – czyli tam, gdzie nie wszyscy mogą zajrzeć! A zajrzały dosłownie wszędzie, nawet do sejfu. Nie było przed nimi żadnych tajemnic…
Na koniec spotkania, dzieci podziękowały Pani Lenie, która odkryła przed nimi trochę bankowej tajemnicy…
Bardzo dziękujemy za miłe spotkanie i poświęcony czas.


                                                 M. Józefczak

redaktor: Aneta Hamrol  

<- powrót        
 liczba odwiedzin: 5133656      online: 2

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia