Strona główna -> PRZEDSZKOLE -> Wydarzenia
         IMIENINY:
 POZNAJEMY ZAWODY2019-03-26  

26 marca 2019 r. grupa Pani Anety i Pani Małgorzaty wybrała się na wycieczkę do gabinetu weterynaryjnego PROVET w Wieleniu, w ramach innowacji „Każdy przedszkolak dobrze wie, kim w przyszłości zostać chce”. Celem naszego spotkania było poznanie na czym polega pracą weterynarza oraz uświadomienie dzieciom, że zwierzęta też chorują i wymagają pomocy i leczenia.
Pani doktor weterynarii Agnieszka Szantyka opowiedziała o sposobie pielęgnacji zwierząt domowych, pokazała jak bada się i leczy zwierzęta, a także jak należy się zachować podczas kontaktu z niebezpiecznym zwierzęciem. Dzieci poznały narzędzia medyczne potrzebne do badania zwierząt. Z wielkim zaciekawieniem oglądały wszystkie pomieszczenia gabinetu. Pani weterynarz opowiedziała do czego służą znajdujące się w nich urządzenia. Dzieci poznały urządzenie do badania USG, mikroskop, stół do zabiegów operacyjnych. Dzieci brały aktywny udział w spotkaniu i chętnie opowiadały o swoich małych przyjaciołach i ich problemach ze zdrowiem. Pani weterynarz podkreśliła konieczność mycia rąk po każdym kontakcie ze zwierzętami.


Bardzo dziękujemy Pani Agnieszce za spotkanie, 
a Radzie Rodziców za pokrycie kosztów dojazdu.

Małgorzata Józefczak

redaktor: Aneta Hamrol  

<- powrót        
 liczba odwiedzin: 5014547      online: 2

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia