Strona główna -> PRZEDSZKOLE -> Wydarzenia
         IMIENINY:
 POZNAJEMY ZAWODY2019-04-09  

8 i 9 kwietnia 2019 r. dzieci z Przedszkola Samorządowego w Mochach wybrały się na wycieczkę do Cukierni PLACEK,  aby bliżej przyjrzeć się pracy cukiernika w ramach innowacji: „Każdy przedszkolak dobrze wie, kim w przyszłości zostać chce!”
Dzieci z zainteresowaniem słuchały Pani Cukiernik, która opowiedziała, jak wygląda jej praca i co trzeba zrobić, aby zostać mistrzem w wypiekaniu słodkości. Celem wycieczki było:
    Poznanie różnych zawodów.
    Poznanie pracy cukiernika i różnych etapów produkcji ciast.
    Kształtowanie szacunku do pracy innych ludzi.
    Przestrzeganie zasad bezpieczeństwa.
    Kształtowanie kultury zachowania podczas wycieczki.
    Integracja grup.
W pracowni cukierniczej dzieci mogły również zobaczyć jak powstaje ciasto na Babkę i Keks. Dzieci z wielkim zaangażowaniem obserwowały wykonanie ciastek przez cukiernika. W pracowni cukierniczej mogliśmy ponadto zobaczyć, z jakich składników powstaje ciasto, jak się je miesza oraz gdzie się je piecze. Dzieci poznały poszczególne etapy produkcji chleba, bułek, ciast, ciasteczek… Dużą atrakcją wśród dzieci cieszył się Pan Gracjan- cukiernik, który wypełniał ciasteczka marmoladą. Atrakcjom nie było końca. Zwiedziliśmy miejsca, gdzie przechowuje się najróżniejsze produkty niezbędne przy produkcji pączek i babeczek. Weszliśmy nawet do małego schowka gdzie są przechowywane i odkażane jajka.
Na zakończenie wycieczki, przedszkolaki podziękowały za możliwość zwiedzania cukierni i wręczyły samodzielnie wykonane laurki. Na zakończenie dzieci otrzymały małe babeczki i ze smakiem je degustowały. Wróciliśmy do przedszkola uśmiechnięci i zadowoleni, bogatsi o nowe doświadczenia.
Serdecznie dziękujemy wszystkim pracownikom cukierni za miłe przyjęcie i przepyszne babeczki, szczególnie Pani Ani Kempiak za zorganizowanie spotkania.  
                                                                                                                                                                           Małgorzata Józefczak

redaktor: Aneta Hamrol  

<- powrót        
 liczba odwiedzin: 4886129      online: 1

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia