Strona główna -> SZKOŁA PODSTAWOWA -> WSPÓLNIE
         IMIENINY:
 Profesjonaliści różnych zawodów witają wiosnę!2016-03-21  

21 marca br. powitaliśmy wiosnę. Ten dzień w naszej szkole jest również Dniem Samorządności. W tym roku był też częścią innowacji pedagogicznej z zakresu doradztwa zawodowego „Cywilizacji sprostamy, kompetencje zawodowe poszerzamy”. Całej uroczystości przyświecał cel: Przygotowanie młodzieży do trafnego wyboru zawodu i drogi dalszego kształcenia.

Uczniowie gimnazjum kilka dni wcześniej losowo wybierali zawody, z którymi następnie podczas prezentacji, oczywiście z przymrużeniem oka, zapoznali publiczność. Każda klasa miała za zadanie przygotować stroje charakterystyczne dla przedstawicieli danego zawodu i skecz pokazujący specyfikę pracy w tym zawodzie.

    Na scenie zobaczyliśmy murarzy, fryzjerów, rolników, służby mundurowe, prawników i pracowników służby zdrowia. Stroje wyglądały imponująco, a krótkie scenki „z życia zawodowego” rozbawiły widownię i jury, które oceniało te prezentacje. Ale przecież nie liczyły się punkty, tylko świetna zabawa! A dużo się działo.

    Klasa I A, czyli murarze „śpiewająco” zbudowali mur, I B- fryzjerzy rozstrzygali kryzys w pewnym zakładzie fryzjerskim w programie „Sprawa dla reportera”, II A zmierzyła się w teleturnieju „Familiada”, II B pokazała interwencję służb mundurowych podczas napadu na bank, III A przedstawiła rozprawę sądową, a III B potwierdziła, że każdy z nas jest najlepszym lekarzem i najlepiej zna się na medycynie.

    Po tej dużej dawce humoru udaliśmy się na halę sportową, gdzie czekały nas sportowe emocje. Chłopcy z klas trzecich gimnazjum rozegrali mecz piłki nożnej z nauczycielami. Zawodnicy dali z siebie wszystko, jednak 6:4 wygrali uczniowie.

    Ostatnim punktem Dnia Wiosny był odbywający się co roku Rambit. Uczniowie wszystkich klas gimnazjum wystawili swoje reprezentacje w konkurencjach sportowych i intelektualnych, podczas których udzielali odpowiedzi na pytania z zakresu zawodoznawstwa. Rywalizacja, podobnie jak podczas prezentacji zawodów, była ogromna, ale i teraz liczyła się przede wszystkim wyśmienita zabawa.


">    Dzień Wiosny w naszej szkole upłynął w miłej atmosferze, dlatego nikomu nawet nie przyszło do głowy, żeby pójść na wagary.

Jolanta Piosik, Anna Kruk, Malina Górna, Leszek Kolman  

,,Wybierz sobie zawód, który lubisz, a całe życie nie będziesz musiał pracować”.

redaktor: Naczelny  

<- powrót        
Komentarzy: 0Strona:    dodaj komentarz

 liczba odwiedzin: 3572536      online: 1

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia