Strona główna -> SZKOŁA PODSTAWOWA -> PODSTAWÓWKA 1-3
         IMIENINY:
 Projekt „Matematyka z klasą” zakończony...2019-05-10  

W tym roku szkolnym klasa 3 realizowała projekt pt. „Matematyka z klasą” organizowany przez Fundację Uniwersytet Dzieci z Krakowa. W ramach projektu trzeba było zrealizować osiem lekcji wg poleconych przez fundację scenariuszy. Każda lekcja zawierała film, którego bohaterem był sportowiec np. Rafał Sonik, Mateusz Kusznierewicz lub trener czy dietetyk. 

Następnie metodami aktywizującymi ucznia realizowałam między innymi takie tematy: Jak zorganizować maraton? Jakie bryły kryją się w stadionie? Jak obliczyć pole ringu? Jak z trójkątów zaprojektować strój sportowy? Połączenie sportu z matematyką bardzo podobało się uczniom, a grupa trenująca biegi na orientację, stwierdziła, że oni też wykorzystują matematykę. 

Ten projekt miał na celu uświadomienie uczniom, że z matematyki korzystamy w codziennym życiu. Dzięki tym lekcjom utrwalili podstawowe pojęcia i działania matematyczne oraz rozwinęli umiejętność samodzielnego i krytycznego myślenia. 

Po zakończeniu projektu i ocenie tych scenariuszy uczniowie otrzymali dyplom uczestnictwa w projekcie, a nauczyciel certyfikat. W związku z tym, że to drugi projekt, który zrealizowaliśmy we współpracy z tą fundacją dostaliśmy zaproszenie na wykład pt. "Dlaczego wulkany wybuchają?”, a odbędzie się on 11 czerwca 2019 r. w auli Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Potwierdziłam przyjazd naszej klasy, aby uczniowie mogli zobaczyć uczelnię i spotkać się z naukowcami.

GALERIA

E. Wita               

redaktor: Naczelny  

<- powrót        
Komentarzy: 0Strona:    dodaj komentarz

 liczba odwiedzin: 4843785      online: 2

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia